Robert Berić s svojo ekipo lovi vstopnico za Ligo prvakov. Foto: EPA

Zeleni iz osrčja Francije so bili nazadnje državni prvaki daljnega leta 1981, ko je zanje igral še legendarni Michel Platini. A prav v tej sezoni St. Etienne blesti in je v igri za preboj v Ligo prvakov. St. Etienne je utrjen na četrtem mestu, za tretjim Lyonom, ki drži zadnjo francosko vstopnico za Ligo prvakov, pa zaostaja za tri točke.

27-letni slovenski napadalec je svojo ekipo povedel v vodstvo že v drugi minuti – Pierre-Yves Polomat je z leve strani poslal žogo na desno stran, kjer je bil neoviran Berić, streljal je močno po sredini gola. Le osem minut pozneje je Berić proslavljal nov gol – tokrat mu je podal Wahbi Khazri, Berić je močno streljal z okoli 13 metrov v spodnji levi kot in tako že zelo zgodaj postavil končni izid tekme.

Konec sanj Marseilla o Ligi prvakov
Marseille je doživel grenak poraz proti Nantesu na nedeljski večerni tekmi na Velodromu (1:2). Do konca francoskega prvenstva so še štirje krogi in zaostanek za četrtim mestom znaša že pet točk.