Luka Elsner je bil nasmejan po veliki točki. Čaka ga še ogorčen boj za obstanek. Foto: Reuters

Trener Parižanov Thomas Tuchel se je odločil, da bo pred torkovo tekmo osmine finala Lige prvakov v Dortmundu spočil nekatere nosilce igre. Kylian Mbappe sploh ni bil v kadru, Neymar pa ima poškodovana rebra. Priložnost v napadu sta dobila Edinson Cavani in Mauro Icardi.

Sehrou Guirassy se je izkazal z dvema zadetkoma. Foto: Reuters

Kakuta zrežiral vodstvo Amiensa s 3:0
Amiens je sanjsko odprl tekmo. Gael Kakuta je v 5. minuti podal v kazenski prostor, napadalec Sehrou Guirassy pa je z diagonalnim strelom z desnico zatresel mrežo. Razigrani Kakuta je po pol ure dosegel pravi evrogol. Žogo je z levico zabil pod prečko za 2:0. Pet minut pred odmorom je Fousseni Diabate z natančnim strelom žogo poslal od vratnice v mrežo. V zadnji minuti prvega polčasa je po kotu Juliana Draxlerja na daljši vratnici do žoge prišel Ander Herrera, ki je vlil upanje Parižanom.

Kouassi dvakrat zadel z glavo
V drugem polčasu je PSG zaigral precej bolje. Po uri igre je Tanguy Nianzou Kouassi znižal z glavo po podaji iz kota. 17-letni branilec je v 65. minuti znova zadel z glavo za izenačenje na 3:3. Četrt ure pred koncem je Juan Bernat podal do Maura Icardija, ki je poskrbel za vodstvo PSG-ja.

17-letni branilec Tanguy Nianzou Kouassi se je izkazal z dvema goloma z glavo. Foto: Reuters

Guirassy odlično zaključil protinapad
V 91. minuti je imel Cavani veliko priložnost za potrditev zmage, a jo je zapravil. Amiens je izvedel hiter protinapad, Guirassy pa je matiral Keylorja Navasa za veliko veselje na tribunah stadiona Licorne.

Amiens ostaja na predzadnjem mestu, vendar bo osvojena točka lahko še zelo pomembna v boju za obstanek. Dve izgubljeni točki se Parižanom ne bosta poznali, saj imajo ogromno prednost pred Marseillem.