Andre Gomes je za Barcelono odigral 78 tekem in dosegel tri gole. Foto: EPA

25-letni vezist je na Goodison Parku igral že zadnjo sezono kot posojen nogometaš Barce. V dresu Evertona je zbral 27 nastopov. Dve leti je branil barve aktualnih španskih prvakov, kjer pa ni navdušil zahtevne javnosti. K Barceloni je portugalski reprezentant prišel leta 2016 iz Valencie. Tedaj je njegova odškodnina znašala 35 milijonov evrov. Profesionalno kariero je začel pri Benfici. Z Barco je postal španski prvak in osvojil dva kraljeva pokala, s Portugalsko pa je leta 2016 slavil na evropskem prvenstvu v Franciji.

Barcelona bo na nogometni tržnici zelo aktivna in je pripravljena precej spremeniti zasedbo. Zanima se za nekaj zvenečih okrepitev, hkrati pa so številni na seznamu za odhode. V kratkem naj bi z Valencio potrdila prestop drugega vratarja, Nizozemca Jasperja Cilessena, ki je pri netopirjih že opravil zdravniški pregled. V nasprotno smer se bo skoraj zagotovo preselil Brazilec Neto, ki bo tako zasedel mesto prve menjave nedotakljivemu Marcu Andreju ter Stegnu.