Willian Jose je bil junak večera na stadionu Diega Armanda Maradone. Foto: Reuters

Ekipa iz San Sebastiana je v izjemni formi v španskem prvenstvu, v katerem zaostaja le za madridskim Atleticom. V Evropski ligi se je znašla v težavah po remiju z Rijeko na stadionu Anoeta prejšnji četrtek (1:1). Tokrat si Baski niso smeli privoščiti slabšega izkupička od Alkamaarja, na medsebojnih tekmah pa so bili boljši (1:0 in 0:0).

Piotr Zielinski je z izjemnim strelom z roba kazenskega prostora poskrbel za vodstvo Napolija. Foto: Reuters

Real Sociedad trepetal do 92. minute
Napoli je na stadionu Diega Armanda Maradone povedel v 35. minuti, ko so gostje slabo izbili žogo po predložku iz kota. Piotr Zielinski jo je ustavil s prsmi na robu kazenskega prostora in jo z močnim strelom z desno nogo poslal pod prečko.

V drugem polčasu so Baski pritisnili, a nikakor jim ni uspelo izenačiti. V 92. minuti je Willian Jose spretno reagiral in z 12 metrov zatresel mrežo. V zadnjih treh minutah sodnikovega dodatka sta obe ekipi le še čakali na konec srečanja, saj je obema ustrezal remi.

Tomečak zagotovil Rijeki prvo zmago
Rijeka, ki jo vodi 37-letni Simon Rožman, je vse možnosti za napredovanje izgubila že v uvodnih štirih krogih. Na zadnji tekmi skupinskega dela je na kolena položila AZ Alkmaar. V 52. minuti je bil natančen nekdanji igralec Olimpije Luka Menalo. Pet minut zatem je izenačil Owen Wijndal. Odločitev je padla v 93. minuti, ko je za veliko veselje poskrbel Ivan Tomečak. Adam Gnezda Čerin ni bil v kadru Rijeke.

SImon Rožman se je veselil prestižne zmage. Foto: EPA

Aplavz za Rožmana ob prihodu na novinarsko konferenco
Ko je Rožman po tekmi prišel v sobo za novinarske konference, je prejel aplavz. "Igrali smo proti močnemu tekmecu in zelo sem zadovoljen, da smo na tak način zaključili Evropsko ligo. Iz tekme v tekmo smo igrali bolje. Pomerili smo se z moštvi, ki sodijo med najboljše v Evropski ligi. Veliko se moramo še naučiti. Žal mi je, da navijači niso imeli priložnosti biti na stadionu na vseh treh tekmah proti močnim ekipam. Vse imajo precej večje proračune od našega."

Nova zmaga Dinama, ki pa je le prejel zadetek
Na stadionu Maksimir je zagrebški Dinamo lovil zgodovinski dosežek. Če bi hrvaški prvaki mrežo ohranili nedotaknjeno, bi postali prva ekipa, ki v skupinskem delu Evropske lige ali Lige prvakov ni prejela niti enega zadetka na šestih tekmah.

Popoln večer jim je preprečil rojak Kristjan Bistrović. 22-letni vezist, ki je v Moskvo odšel iz Slaven Belupa pred dvema letoma, je v 76. minuti ukanil sijajnega čuvaja mreže Dominika Livakovića. To ni bilo usodno za Dinamo, ki je vseeno osvojil tri točke (3:1) in potrdil prvo mesto v skupini K.

V 28. minuti je zadel Joško Gvardiol z glavo, iz kota je natančno podal Lovro Majer. Štiri minute pred odmorom je na 2:0 povišal Mislav Oršić z glavo. V 75. minuti je Lirim Kastrati uspešno zaključil protinapad po izjemni podaji Majerja.

Lirim Kastrati in Lovro Majer sta imenitno izpeljala protinapad. Foto: Reuters

"Pred tekmo sem fantom dejal, da želim zmago. Raje bi videl 5:4, kot pa 0:0. Vseeno nam je uspelo postaviti rekord po minutah brez prejetega zadetka v skupinskem delu. Privoščim Bistroviću zadetek. Odigral je odlično tekmo. Danes se lahko veselimo, že v nedeljo pa nas čaka derbi prvenstva proti Rijeki, ki je danes znova predstavila hrvaški nogomet v lepi luči," je bil na novinarski konferenci vesel trener Zoran Mamić, ki je pustil Petra Stojanovića na klopi.

Petrovič na klopi, Rapid izpadel
Rapid je na Dunaju gostil Molde, v odločilni tekmi za drugo mesto v skupini B pa sta se tekmeca razšla z nedoločenim izidom 2:2. Za gostitelje sta zadela Marcel Ritzmaier in Melih Ibrahimoglu, za goste pa je oba gola dosegel Magnus Wolff Eikrem. Dejan Petrovič ni igral za Rapid, ki se tako poslavlja od Evrope.

Žreb šestnajstine finala bo v ponedeljek
V šestnajstini finala se bodo pridružile tudi vse tretjeuvrščene ekipe iz skupinskega dela Lige prvakov. To so Manchester United, Salzburg, Šahtar Doneck, Olympiacos Pirej, Ajax Amsterdam, Krasnodar, Brugge in Dinamo Kijev.

Žreb parov šestnajstine finala Evropske lige bo v ponedeljek ob 13.00 na sedežu Uefe v Nyonu. Prve tekme bodo na sporedu 18. februarja, povratne pa 25. februarja prihodnje leto.