Martin Milec je bil z dvema goloma in dvema podajama osrednje ime srečanja v Novem mestu. Foto: Aleš Fevžer
Maribor napolnil mrežo Krke

Mariborčani so na stadionu Portoval, kjer je bil med 700 gledalci tudi nekdanji košarkar Matjaž Smodiš, povedli v 39. minuti, ko je Martin Milec zadel s pomočjo Klemna Medveda, ki je žogo preusmeril v lastna vrata.

Milec je tik pred koncem prvega polčasa povišal na 2:0, saj se je žoga po njegovem poskusu s prostega strela odbila od živega zidu in presenetila Matka Obradovića.

Milec dvema goloma dodal dve podaji
Milec je sodeloval tudi pri naslednjih dveh golih Maribora. V 58. minuti je na glavo podal Marcosu Tavaresu, v 72. pa Jean- Philippu Mendyju, ki je v prodoru povišal na 4:0. Piko na i mariborski zmagi je postavil Dejan Mezga v 89. minuti, potem ko je po podaji Matica Črnica dvignil žogo prek Obradovića.

Galešić mož odločitve v Kopru
Koprčani še naprej ostajajo prvi zasledovalec Maribora. Za osmo zmago so z 2:0 ugnali Triglav. Primorci so povedli v 5. minuti, ko je s prostega strela zadel Goran Galešić. Nadaljevanje je postreglo z malo dobrega nogometa. Že v sodnikovem podaljšku je Tilen Klemenčič zakrivil najstrožjo kazen, ki jo je za svoj drugi zadetek izkoristil Galešić.

Celjani še poglobili krizo Olimpije
Olimpija tudi po reprezentančnem premoru ne najde zmagovite forme. Tokrat je morala v Stožicah z 2:0 priznati premoč Celjanom. Poraz je še bolj boleč kot sicer, saj je tekma minila tudi v znamenju 25. obletnice navijaške skupine domačih Green Dragons, ki je svoje varovance ves čas bučno spodbujala, vendar jim tem ni uspelo podariti zmage. Zmaji so imeli terensko premoč, a zadevali so gostje.

Vrhovec in Verbič pokopala zmaje
V 71. minuti je Celjane v vodstvo popeljal Blaž Vrhovec, ki je zadel z roba kazenskega prostora. Žoga se je za hrbet Elvisa Džafića odbila od desne vratnice. Deset minut pozneje so Green Dragonsi uprizorili baklado za vrati Matica Kotnika, tako da je moral glavni sodnik Matej Jug zaradi močnega dima prekiniti tekmo za deset minut. Ko se je dim razkadil, sta moštvi nadaljevali srečanje. Filip Valenčič je v 91. minuti stresel prečko, dve minuti pozneje pa je Benjamin Verbič postavil piko na i gostujoči zmagi. Verbič je okoli 30 metrov od domačega gola ukradel žogo Damjanu Trifkoviću, nato pa silovito potegnil in s strelom med nogami matiral Džafića, sedmi poraz je bil neizbežen. Po tekmi je trener Olimpije Andrej Razdrh ponudil odstop. Zdaj se čaka še na odziv predsednika kluba Izeta Rastoderja, ki pa je pred tremi tedni zavrnil možnost menjave Razdrha.

Eterović dvakratni strelec v Velenju
Rudar je z 2:1 premagal Gorico in se zavihtel na tretje mesto. Ta je v Velenju povedla že v 5. minuti, ko je Ronaldo Vanin z desne strani poslal predložek na daljšo vratnico, kamor je vtekel Gianvito Misuraca in žogo poslal v mrežo mimo Matjaža Rozmana, ki je predtem slabo ocenil njen let. Rudar je izenačil v 37. minuti. Dalibor Radujko je z desne strani kazenskega prostora podal pred vrata, kjer je bil Mate Eterović hitrejši in spretnejši od gostujoče obrambe, tako da je žogo z nekaj metrov poslal pod prečko. Drugi polčas je postregel s precej slabšim nogometom. Srečanje se je razživelo šele v končnici, ko je tudi padla odločitev o zmagovalcu. V 91. minuti je Ivan Firer zadel vratnico, domači so žogo izbili do Eterovića, ki jo je nato po tleh ob levi vratnici Alexa Cordaza poslal v mrežo.