Olivier Giroud je odločil derbi kroga na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters
Pep Guardiola se je znašel na rokah svojih izbrancev. Foto: Reuters
Igralci obeh ekip so pripravili špalir za Wengerja. Foto: Reuters

Izbranci Antonia Conteja so podaljšali upanje, čeprav so še vedno v najslabšem položaju. V sredo bodo na preloženi tekmi gostili Huddersfield, v zadnjem krogu pa jih čaka gostovanje v Newcastlu. Liverpool ima boljšo razliko v zadetkih in v primeru domače zmage nad Brightonom naslednjo nedeljo bi si zagotovil nastop v Ligi prvakov tudi v naslednji sezoni. Tottenham bo na Wembleyju gostil Newcastle in Leicester. Če osvoji vseh šest točk, bo končal na tretjem mestu.

Giroud odločil z glavo
V prvem polčasu je imel dve lepi priložnosti Sadio Mane, a je bil Thibaut Courtois na pravem mestu. V 32. minuti je Victor Moses z desne strani podal natančen predložek pred vrata, kjer je Olivier Giroud mojstrsko preusmeril žogo z glavo v mrežo. Loris Karius je bil nemočen.

V 57. minuti je Antonio Rüdiger zatresel mrežo, a je bil v prepovedanem položaju. Blizu povišanja vodstva je bil tudi Marcos Alonso, ki je z volejem streljal mimo vrat enajst minut pred koncem. Liverpool je v zadnjih minutah pritisnil, najbližje izenačenju je bil rezervist Dominic Solanke, ki je z glavo streljal malce prek vrat.
"To tekmo smo morali nujno dobiti. Ohranili smo možnosti za preboj med četverico. Ni bilo lahko proti zelo močnemu tekmecu. Naš cilj je dobiti vse tekme do konca sezone. V Premier ligi je vsaka sezona težka in tudi naslednja bo, saj je vsaj šest ekip izjemno močnih," je poudaril Conte.

Veliko slavje na Etihadu
Navijači Manchester Cityja so proslavili naslov na stadionu Etihad. Izbranci Pepa Guardiole so prejeli pokal. S Huddersfieldom so se razšli brez zadetkov, potem ko so imeli ogromno premoč (streli 15:5, koti 10:1, posest 79:21 %).
"Vedno je težko osvojiti angleški naslov. Na današnji tekmi smo videli, da je vsaka tekma zahtevna. Nismo bili zbrani, a to je normalno. Zdaj moramo sprejeti nov izziv. Vedno je težje ubraniti naslov," je bil zelo dobre volje Guardiola.
Špalir za Wengerja na Emiratesu
Arsenal je odpravil Burnley s 5:0 na zadnji tekmi legendarnega Arsena Wengerja na stadionu Emirates. 68-letni strokovnjak je vodil 1.233. tekmo na klopi topničarjev, pred srečanjem so mu nogometaši obeh ekip pripravili špalir. V 22 letih je pustil neizbrisen pečat v klubu in osvojil tudi tri naslove angleškega prvaka (1998, 2002 in 2004), v zadnjih letih pa mu ni šlo več po načrtih.
17 let zapored v Ligi prvakov
Wenger je bil arhitekt številnih uspehov, klub je popeljal do sedmih naslovov v FA-pokalu, Arsenal je bil pod njegovim vodstvom vedno del angleške elite. Arsenal je tako kar 17 let zapored (2001-2017) igral v Ligi prvakov, niz se je prekinil lani, ko je v prvenstvu osvojil peto mesto. Tudi letos se klubu ne bo uspelo uvrstiti med najboljše štiri.