Leon Goretzka, ki je poleti prišel iz Schalkeja, je prikazal najboljšo predstavo v dresu Bayerna. Foto: Reuters

V prejšnjih dveh sezonah so izbranci Juliana Nagelsmanna premagali Bavarce na domači zelenici (1:0 in 2:0). Tokrat so bili predvsem v prvem polčasu v popolnoma podrejenem položaju. V nadaljevanju so se zbrali in bili celo blizu izenačenju.

Niko Kovač je pojasnil, da so bile priprave v Dohi odlične, prepričan je, da je ekipa pripravljena na lov za vodilno dortmundsko Borussio. Vsi igralci imajo v mislih derbi osmine

Po krizi v jesenskem delu so Bavarci napovedali uspešno pomlad. Foto: Reuters

finala Lige prvakov z Liverpoolom. Prva tekma bo na sporedu 19. februarja na Anfieldu.

Najboljša predstava Goretzke v dresu Bayerna
Od prve minute se je vse dogajalo na polovici Hoffenheima. Robert Lewandowski je v 10. minuti za las zgrešil vrata, Thomas Müller pa je nato ležal na tleh, a mu je vseeno uspelo nevarno streljati, žoga je le nekaj centimetrov zletela mimo vrat.

Hoffenheim je s precej sreče zdržal do 34. minute, ko je Kingsley Coman z leve strani podal pred vrata, strel Lewandowskega z glavo je Oliverju Baumannu še uspelo odbiti, a le do Leona Goretzke, ki je z levico zatresel mrežo.

V sodnikovem dodatku prvega polčasa so imeli gostitelji na voljo kot, vsi so stekli v kazenski prostor, napadalec Andrej Kramarić pa je izgubil žogo na robu kazenskega prostora. Bavarci so izvedli šolski protinapad, Coman je zaposlil Davida Alabo na levi strani, Avstrijec je natančno podal pred vrata, kjer je Goretzka z drsečim štartom odlično zadel žogo z desnico in jo poslal naravnost v malo mrežico.

Schulz znižal po lepem protinapadu
Pristop gostiteljev je bil na začetku drugega polčasa popolnoma drugačen. Po kotu Bayerna so izbili žogo in izvedli sijajen protinapad. Joelington je našel Nica Schulza, ki si je žogo podaljšal z glavo, preigral Davida Alabo in z levico z roba kazenskega prostora matiral Manuela Neuerja.

Neuer preprečil izenačenje
Sedem minut pred koncem je imel Adam Szalai veliko priložnost za izenačenje, s štirih metrov je prišel do strela z glavo, a se je s parado izkazal Neuer.

Lewandowski postavil končni izid
Odločitev je padla tri minute pred koncem, ko je rezervist James Rodriguez z diagonalno podajo imenitno zaposlil Thomasa Müllerja, ki je z volejem poslal žogo pred vrata, kjer je Lewandowski podstavil levico.

Direktor upravnega odbora Karl Heinz Rummenigge in predsednik Uli Hoeness sta bila zelo zadovoljna. Foto: Reuters

Goretzka: Naša naloga je, da dobimo vse tekme
"V prvem polčasu smo igrali izjemno, vse smo imeli pod nadzorom. Začetek drugega polčasa nam ni uspel, prejeli smo zadetek, a smo ostali mirni. Precej bolje se znajdem v napadalni vlogi, igral sem na svojem najljubšem položaju. Jeseni sem imel več nalog v obrambi. Naš cilj je naslov prvaka, smo v vlogi lovcev in naša naloga je, da dobimo vse tekme," je poudaril najboljši igralec tekme Goretzka.

Kovač pričakuje igro iz prvega polčasa vseh 90 minut
Trener Kovač je bil seveda zadovoljen: "Prvi polčas smo odigrali senzacionalno. Tako igro pričakujem vseh 90 minut. S to zmago smo napovedali zanimiv boj za naslov. Zaostajali smo že devet točk, zdaj že manj, aprila pa prihaja Borussia v München. Do takrat želimo še znižati zaostanek."

Nagelsmann: Prvi polčas je bil katastrofalen
"Prvi polčas smo odigrali katastrofalno. Nekatere igralce je bilo strah pred zvezdniki Bayerna. Ob odmoru smo spremenili miselnost in zaigrali zelo dobro. Proti Bayernu ne moreš zmagati, če te 45 minut ni na igrišču. Vse dvoboje smo izgubili, niti enkrat nismo bili pred njihovimi vrati. Zaostanek z 0:2 je bil še nizek. V nadaljevanju sem spremenil sistem igre in zelo blizu smo bili izenačenju na 2:2," je pojasnil Nagelsmann.

Axel Witsel je priigral tri velike točke Borussii. Foto: Reuters

Witsel odločil derbi v Leipzigu
V soboto zvečer je Leipzig na razprodani Red Bull Areni izgubil proti dortmundski Borussii z 0:1. Gostje so tudi brez poškodovanega kapetana Marca Reusa prišli do velikih treh točk.
Črno-rumeni so odlično začeli in povedli v 19. minuti. Po kotu je Lukasz Piszczek podalšal žogo, nato pa je Axel Witsel z močnim strelom zu desno nogo zabil žogo pod prečko. Levin Kampl in soigralci so se prebudili po pol ure igre.

V drugem polčasu se je večkrat izkazal vratar Borussie Roman Bürki. Marcel Halsenberg ga nikakor ni uspel ukaniti. Četrt ure pred koncem je imal najlepšo priložnost za izenačenje, a je po podaji Tima Wernerja streljal naravnost v Bürkija. V 93. minuti je rezervist Mateus Cunha z glavo zadel le zunanji del mreže.