Tunahan Cicek je odločil na Bonifiki. To je bil edini strel gostov iz Lihtenštajna v okvir vrat. Foto: www.alesfevzer.com

Vaduz je klub iz Lihtenštajna, ki sodeluje v drugi švicarski ligi. V lanski sezoni je bil četrti. V evropskih tekmovanjih je hitro izpadel v preteklih sezonah (23-krat v zadnjih 24 letih).

Koprčani so bili v uvodnem kvalifikacijskem krogu tretjega najmočnejšega evropskega klubskega tekmovanja prosti, tokrat pa v veliki vročini na Bonifiki niso unovčili lepih priložnosti. Slovenski podprvak bo imel popravni izpit čez teden dni.

Parris zgrešil prazna vrata
Gostitelji so si v prvem polčasu priigrali tri lepe priložnosti, vse pa so ostale neizkoriščene. V uvodnih petnajstih minutah sta jih po podajah Andreja Kotnika zapravila Dario Kolobarić in Kaheem Parris. Jamajčan se je v 33. minuti po hitrem protinapadu znašel sam pred gostujočim vratarjem Benjaminom Buchlom, ga preigral, a je slabo streljal z levico in žoga je zletela mimo desne vratnice. Malce ga je zaneslo preveč v levo stran in ni mu uspelo preusmeriti žoge v prazno mrežo.

Bede Osuji in soigralci so bili boljši v prvem polčasu, a jim ni uspelo zatresti mreže. Foto: www.alesfevzer.com

Cicek unovčil edino priložnost gostov
Izbranci trenerja Zorana Zeljkovića so na začetku drugega polčasa doživeli šok. Turek s švicarskim potnim listom Tunahan Cicek je po kombinirani akciji gostov v 53. minuti zatresel mrežo po podaji vezista Fabia Fehra z leve strani.

Primorci so po prejetem golu pritisnili. Imeli so terensko premoč, najlepši priložnosti pa so si priigrali v 81. minuti, ko so gostje najprej blokirali strel rezervista Anisa Jašaragića, nato pa še Nigerijca Bedeja Osujija. Tudi osem minut sodnikovega dodatka ni prineslo spremembe izida.

Koprčani so imeli več strelov (17:7, v okvir vrat 3:1) in tudi malce večjo posest žoge (52:48 %). Zmagovalec tega obračuna se bo zelo verjetno srečal s Konyasporejem. Turki so na prvi tekmi odpravili Bate Borisov s 3:0.