Čudežna obramba Samirja Handanovića v 59. minuti. Foto: EPA
Samir Handanović
Handanović je v drugem polčasu zaradi sonca branil s čepico. Foto: EPA
Atalanta
Atalanta, ki jo vodi zamejski Slovenec Edy Reja, je bila bližje zmagi kot njihovi tekmeci iz 60 km oddaljenega Milana. Drugi z leve na fotografiji je Jasmin Kurtić. Foto: EPA
Paulo Dybala
Paulo Dybala je z dvema goloma že v uvodne pol ure odločil srečanje na Friuliju. Foto: EPA
Kevin Prince Boateng
Kevin Prince Boateng je vstopil v 79. minuti, dve minuti pred koncem pa je postavil končni izid na San Siru. Foto: EPA

Slovenski vratar je blestel s kar nekaj lepimi obrambami, najlepši pa sta bili dve: tik pred koncem prvega polčasa je preprečil zadetek Gaetanu Monachellu, v 59. minuti pa mu je uspel kar manjši čudež, ko je s pantersko obrambo z nogo ustavil strel Luce Cigarinija iz neposredne bližine. Najbrž ne pretiravamo, če zapišemo, da je bila to ena izmed najspektakularnejših obramb v Handanovićevi karieri. "Je rešitelj Interjevega projekta scudetto," so zapisali pri Gazzetti dello Sport.

Dva avtogola
Oba zadetka sta bila dosežena že v prvem polčasu, oba pa sta bila avtogola. Gostitelji so v 17. minuti povedli po prodoru Boukaryja Drameja in predložku Papuju Gomezu, ki je bil v nedovoljenem položaju, a je žogo v svojo mrežo preusmeril Jeison Murillo.

Osem minut pozneje je po nizkem predložku Stevana Jovetića Mauru Icardiju nevarnost pred vrati neuspešno poskušal preprečiti Rafael Toloi in pod prečko izenačil na 1:1.

Že drugi neuspešen konec tedna za Inter
Atalanta, ki je po štirih zaporednih porazih prišla do točke, bi si bolj zaslužila zmago kot brezidejni Inter. Že v 5. minuti bi lahko zadel slovenski reprezentant Jasmin Kurtić, ki je po odbiti žogi Handanovića iz ugodnega položaja z glavo streljal mimo vrat. Dobrih pet minut pred koncem je imel še eno lepo priložnost Monachello, a tudi on ni bil dovolj natančen.
Črno-modri iz Milana so drugi na lestvici, toda po domačem porazu proti Sassuolu (0:1) v prejšnjem krogu so znova oddali pomembne točke v boju za naslov prvaka. Vodilni Napoli jim po zmagi s 3:1 nad Sassuolom zdaj beži za štiri točke.
20. krog:
ATALANTA - INTER 1:1 (1:1)
Murillo 17./ag; Toloi 25./ag
Kurtić (Atalanta) je igral do 83. minute, Handanović (Inter) je branil vso tekmo.

TORINO - FROSINONE 4:2 (3:1)