Igralci Interja so se po koncu tekme sporekli z navijači. Prednjačila sta Mauro Icardi in Fredi Guarin. Foto: EPA
Udinese na domačem igrišču ni zmagal že vse od oktobra. Tokrat so Videmčani zadovoljni s točko, saj so jo osvojili proti Juventusu. Foto: EPA

Varovanci Roberta Mancinija so bili prepričani, da bodo pri Sassuolu popravili vtis po domačem porazu proti Torinu prejšnji teden, a so naleteli na mino in že po pol ure zaostajali z 0:2. Kanček upanja je vlil zadetek Maura Icardija v 83. minuti, vendar je za končnih 3:1 v 90. minuti z enajstmetrovko poskrbel Domenico Berardi. Samir Handanović je tako po štirih mesecih spet pobral tri žoge iz svoje mreže.
Po koncu tekme je prišlo do vročih besed med igralci in navijači Interja, ki so nazaj vrnili drese, ki so jih igralci vrgli mednje. Prvič je od začetka igral nova okrepitev Milančanov Xherdan Shaqiri. Modro-črni so jeseni na San Siru premagal Sassuolo kar s 7:0.

Inter je po 21 krogih s 26 točkami na 13. mestu prvenstvene lestvice, 24 točk za vodilnim Juventusom. Stara dama se je opekla v Vidmu, kjer se je z Udinsejem razšla brez zadetkov. Priložnost tekme je v zadnjih minutah zapravil Carlos Tevez.

Dan prej je Roma na svoji zelenici le remizirala z Empolijem (1:1). Gosti so ob koncu prvega polčasa povedli z enajstih metrov, ob tem pa je bil izključen še Manolas. Številčno prednost je imel Empoli le do konca prvega polčasa, ko je sodnik pod prho poslal Saponaro. Končni izid je v 57. minuti postavil Maicon.

Predstavo kroga je uprizoril Torino, ki je kar s 5:1 odpravil Sampdorio in ji prizadejal šele tretji poraz v sezoni.

Siniša Anđelković je igral vso tekmo ob zmagi Palerma nad Verono (2:1), prav tako 20-letni Luka Krajnc ob presenetljivem uspehu Cesene proti Laziu (2:1). Rekorder po številu nastopov za slovensko reprezentanco Boštjan Cesar je bil osmoljenec v porazu Chiva proti Napoliju (1:2), saj je načel lastno mrežo. Valter Birsa je igral do 61. minute. Jasmin Kurtić je bil v remiju Fiorentine z Genoo (1:1) na igrišču do 69. minute, medtem ko je Josip Iličić še vedno zabetoniran na klopi.

21. krog:
MILAN
- PARMA 3:1 (1:1)
Menez 17./11-m, 57., Zaccardo 76.; Nocerino 24.

GENOA - FIORENTINA 1:1 (1:0)
Tatarusanu 14./ag; Rodriguez 55.
RK: Burdisso 81./Genoa
Kurtić je igral od 69. minute, Iličić (oba Fiorentina) je bil na klopi.

ROMA - EMPOLI 1:1 (0:1)
Maicon 57.; Maccarone 39./11-m
RK: Manolas 38.; Saponara 45.

SASSUOLO - INTER 3:1 (2:0)
Zaza 17., Sansone 30., Berardi 90./11-m,; Icardi 83.
RK: Sansone 90.; Donkor 90.
Handanović (Inter) je branil vso tekmo.

ATALANTA - CAGLIARI 2:1 (1:1)
Biava 18., Pinilla 90.; Dessena 44.

PALERMO - VERONA 2:1 (1:1)
Dybala 18., Belotti 79.; Tachtsidis 8.
Anđelković (Palermo) je igral vso tekmo.

UDINESE - JUVENTUS 0:0

CESENA - LAZIO 2:1 (0:0)
Defrei 61., Cataldi 77./ag; Klose 87.
Krajnc (Cesena) je igral vso tekmo.

CHIEVO - NAPOLI 1:2 (1:1)
Britos 25./ag; Cesar 18./ag, Gabbiadini 62.
Birsa je igral do 61., Cesar pa do 81. minute. Lazarevića (vsi Chievo) ni bilo v ekipi.

TORINO - SAMPDORIA 5:1 (2:0)
Quagliarella 16., 29., 65., Amauri 75., Peres 90.; Obiang 77.

JUVENTUS        21 15  5  1  44:9   50
ROMA            21 12  7  2  34:16  43
NAPOLI          21 11  6  4  38:26  39
LAZIO           21 10  4  7  37:25  34
SAMPDORIA       21  8 10  3  27:23  34
FIORENTINA      21  8  8  5  29:20  32
PALERMO         21  7  9  5  34:33  30