Trener Interja Luciano Spalletti je vse prej kot zadovoljen po slabem začetku sezone. Foto: EPA

Po porazu proti Sassuolu je Inter na svojem stadionu gostil Torino in se moral zadovoljiti s točko. Tekmo so varovanci trenerja Luciana Spallettija začeli sanjsko. Mrežo gostov je načel Ivan Perišić, tudi sicer najboljši igralec Milančanov na dvoboju. Inter je prevladoval tudi v nadaljevanju in po zadetku novinca Stefana de Vrija z glavo po 32 minutah vodil že z 2:0.

Privrženci Genoe so bili na tekmi proti Empoliju v prvih 43 minutah tekme popolnoma tiho in so na ta način počastili spomin na žrtve tragične nesreče, ki se je zgodila 14. avgusta, ko se je v času nevihte zrušil avtocestni viadukt nad reko Polcevera. Po 43 minutah nemega spremljanja tekme so navijači Genoe združeno začeli skandirati ime svojega mesta in kluba "Genoa, Genoa", nogometaši na zelenici pa so nosili majice z napisom "Genoa v srcu".

Lepo napolnjeni stadion Giuseppe Meazza je v drugem delu videl popolnoma drugo sliko. Torinčani so prevzeli pobudo in ujeli priključek že v 55. minuti. Lepo dolgo podajo Iaga Falqueja je popolnoma napačno ocenil vratar Samir Handanović, ki je odšel v prazno, darilo pa je izkoristil Andrea Belotti. Gosti so izenačili 13 minut pozneje, ko je šla žoga po odbitem strelu Soualija Meiteja še drugič v mrežo. Handanović se je iztegnil in se žoge dotaknil, a se je ta od vratnice odbila v gol.

V zaključku bi se izid lahko še spremenil. Belotti je zgrešil z glavo, vratar Torina Salvatore Sirigu pa se je izkazal v sodnikovem podaljšku po močnem strelu Perišića.