Mauro Icardi je z dvema zadetkoma zrežiral šesto zmago Interja v letošnji sezoni. Foto: EPA
Nikola Kalinić
Nikola Kalinić je znižal na 3:1. Foto: EPA
Mauro Icardi in Josip Iličić
Josip Iličić je takole spremljal akcijo Icardija za 3:0. Foto: EPA

Milančani so bili pod velikim pritiskom, saj so v četrtek izpadli iz Evropske lige, tudi v Serie A jim ne gre po načrtih.
Izjemen začetek Interja
Tokrat so začeli sijajno. Marcelo Brozović je z močnim strelom s 15 metrov zabil žogo pod prečko. V 9. minuti je Ivan Perišić z leve strani poslal žogo pred vrata, Ciprian Tatarusanu jo je z roko le odbil, na pravem mestu pa je bil Antonio Candreva, ki je zatresel prazno mrežo.
Candreva je v 19. minuti v kazenskem prostoru zaposlil Maura Icardija, ki je preigral Gonzala Rodrigueza in si žogo namestil na desnico, nato pa jo je mimo Tatarusanuja z diagonalnim strelom poslal v mrežo za 3:0. Osem minut pred odmorom so gostje iz Firenc znižali. Milan Badelj je s svoje polovice poslal visoko žogo v kazenski prostor, najhitrejši je bil Nikola Kalinić, ki je z levico ukanil Handanovića.
Rodriguez izključen
V sodnikovem dodatku prvega polčasa nov šok za Fiorentino. Icardi je že švignil mimo Gonzala Rodrigueza, ki ga je podrl. Sodnik Antonio Damato je malce presenetljivo in zelo strogo pokazal rdeči karton. Rumeni karton bi verjetno zadostoval.

Iličić vlil upanje
Fiorentina je bila tudi z deseterico nevarna. V 62. minuti je Iličić ušel po levi strani in se odločil za strel s 15 metrov z levico, Handanović ni najbolje posredoval in izid je bil znižan na 3:2.
V zadnjih minutah so gostitelji imeli številne priložnosti po protinapadih. V 91., minuti je strel Perišića z desne strani Tatarusanu še uspel odbiti, nato pa je Icardi iz bližine postavil končni izid.

Bolnišnica pri Juventusu
Trener Juventusa Massimiliano Allegri v naslednjem obdobju ne bo mogel računati na nekaj nosilcev igre. Andrea Barzagli, Mario Lemina, Paulo Dybala in Marko Pjaca so že nekaj časa odsotni, Giorgio Chiellini ima status rekonvalescenta, v Genovi pa sta se poškodovala še Dani Alves in Leonardo Bonucci.

Alves si je na nedeljski tekmi, ki jo je stara dama izgubila z 1:3, zlomil mečnico in bo po prvih zdravniških ocenah počival od tri do štiri mesece, medtem ko bo Bonucci po poškodbi leve stegenske mišice na bolniškem dopustu od šest do osem tednov.

Juventus vodi v Serie A, po 14 odigranih tekmah ima štiri točke več od Rome, v Ligi prvakov pa se je že prebil v osmino finala.

14. krog:
INTER - FIORENTINA 4:2 (3:1)
Brozović 3., Candreva 9., Icardi 19., 91.; Kalinić 37., Iličić 62.
RK: Gonzalo Rodriguez 45./Fiorentina

Inter: Handanović, D'Ambrosio, Ranocchia, Miranda, Ansaldi, Brozović, Kondogbia (46./Joao Mario), Candreva (79./Eder), Banega (69./Felipe Melo), Perišić, Icardi.

Fiorentina: Tatarusanu, Salcedo, Gonzalo Rodriguez, Astori, Milić (46./Tomović), Badelj, Borja Valero, Tello (75./Perez), Iličić, Bernardeschi (65./Chiesa), Kalinić.

RK: Cacciatore 85./Chievo
Birsa je igral vso tekmo in podal za zadetek, Cesar (oba Chievo) je sedel na klopi.

EMPOLI - MILAN 1:4 (1:1)
Saponara 17.; Lapadula 15., 78., Suso 61., A. Costa 64./ag.

PALERMO - LAZIO 0:1 (0:1)