Libor Sionko je v Bratislavi poskrbel za češko zabavo. Foto: EPA
Lukas Podolski
Lukas Podolski je San Marinu zabil štiri gole. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo in Sami Hyypia
Cristiano Ronaldo in Sami Hyypia sta se tokrat srečala na reprezentančni tekmi. Foto: EPA
David Healy je pripravil senzacijo v Belfastu. Foto: Reuters

Junak v Parizu je bil Sidney Govou, ki je že po 90 sekundah Gianluigija Buffona matiral z volejem po predložku Williama Gallasa, v 55. minuti pa z glavo z 10 metrov ob Fabiu Cannavaru postavil končni izid. Vmes sta mrežo zatresla še Thierry Henry (16.) in Alberto Gilardino (20.). Prvi je zadel iz bližine, ko Buffon ni zadržal žoge po močnem strelu Florenta Maloudaja, drugi pa z glavo po prostem strelu Andree Pirla.

"Azzurri" so v drugem delu prvega polčasa pritisnili, vendar se francoska obramba na čelu z Lilianom Thuramom ni dala, prav tako pa poti do gola svetovni prvaki niso več našli tudi v nadaljevanju.

Makedonci namučili Angleže
Borbena Katančeva Makedonija je morala priznati premoč Angliji z 0:1. Edini zadetek je v 46. minuti z volejem zabil Peter Crouch, ki je zadel že enajstič na zadnjih desetih tekmah. Gostitelji so bili nevarni predvsem v končnici. V 83. minuti je strel Darka Tasevskega z golove črte izbil Ashley Cole.

"Izpustili smo izjemno priložnost za točko. Izid je edina stvar, s katero nisem zadovoljen. Angleži so zadeli po zmedi v naši obrambi. Poklonili smo jim darilo. Igrali smo zelo dobro in nismo si zaslužili poraza, saj sta bili predanost in vnema moje ekipe izredni,"
je po tekmi povedal makedonski selektor Srečko Katanec.

Hrvati s točko iz Moskve
V isti skupini (E) so hrvaški nogometaši kvalifikacije začeli z remijem brez zadetkov v Moskvi, po katerem sta bila zadovoljna oba selektorja, tako Guus Hiddink kot Slaven Bilić. Slednji je povedal, da v prihodnosti računa tudi na pred dnevi kaznovane Boška Balabana, Ivico Olića in Daria Srno, ki so se v soboto zabavali v nekem zagrebškem klubu.

Po mirnem prvem polčasu so na začetku drugega pritisnili gostitelji. Priložnosti so imeli Andrej Aršavin, Pavel Pogrebnjak in Igor Semšov. Hrvati so poskušali s streli od daleč, Milan Rapaić pa je v 50. minuti s prostega strela zadel prečko.

Sionko pokopal sosede
V sosedskem obračunu v skupini D je Češka v Bratislavi nadigrala Slovaško s 3:0. Junak tekme je bil Libor Sionko. Najprej je v 10. minuti zadel z glavo po podaji Tomasa Ujfalusija z leve strani. Jan Koller je sijajno pripravil drugi zadetek. Z glavo je serviral žogo na nogo Sionku, ki je povišal na 0:2. V 57. minuti je Tomas Rosicky s prostega strela s 25 metrov po tleh domiselno podal do Jana Polaka, ki je v sredini našel Kollerja. Slednji je le potisnil žogo v prazno mrežo.

Strelske vaje Nemcev
Nemci so z najvišjo kvalifikacijsko zmago v gosteh ponižali San Marino (0:13). Štirikrat je v polno meril Lukas Podolski.

Kar nekaj presenečenj
Severna Irska je s hat-trickom Davida Healyja presenetila Španijo (3:2), ki je dvakrat vodila, Finska pa je po sobotni zmagi na Poljskem odščipnila točko še Portugalcem (1:1). Madžari so po debaklu proti Norveški strnili vrste v Zenici (3:1).