Atalanta je na 26 tekmah italijanskega prvenstva dosegla kar 74 golov in je daleč najučinkovitejša ekipa v Serie A. Foto: Reuters

Na zaostali tekmi 25. kroga je Atalanta slavila s 4:1 in se s 15. zmago utrdila na četrtem mestu Serie A. Pred petouvrščeno Romo ima šest točk prednosti.

Gostitelje je v 16. minuti v vodstvo popeljal Berat Djimsiti, prednost pa je v 31. minuti povišal Kolumbijec Duvan Zapata. V 37. minuti je z avtogolom tekmo tako rekoč že odločil Maročan Mehdi Bourabia. V drugem polčasu je še en gol prispeval Zapata. Bourabia je poraz ublažil v sodnikovem podaljšku.

Atalanta, ki je pred prekinitvijo zaradi novega koronavirusa blestela in se uvrstila tudi v četrtfinale Lige prvakov, je v prvenstvu slavila četrtič zapored.

25. krog sta kompletirala Inter in Sampdoria. Milančani so slavili z 2:1 in se Juventusu približali na šest točk zaostanka. Za Inter sta zadela Romelu Lukaku v 10. in Lautaro Martinez v 33. minuti. Za Sampdorio je bil v 53. minuti uspešen Morten Thorsby. Slovenski vratar Samir Handanović je igral vso tekmo.

V ponedeljek bodo na sporedu tri od desetih tekem 27. kroga italijanskega prvenstva. Na veliko sceno bo stopil vodilni Juventus, ki bo gostoval v Bologni. Drugouvrščeni Lazio, ki za staro damo zaostaja točko, bo v sredo gostoval pri Atalanti.