Samuel Di Carmine je dvakrat zatresel mrežo Cagliarija. Foto: EPA

Izbruh pandemije je močno prizadel Italijo, a sprva oblasti, tako zdravstvene kot nogometne sprva nismo imele enotnega odziva. V 25. krogu so 23. in 24. februarja preložili štiri tekme, s katerimi se znova začenja Serie A. Prav na vseh štirih tekmah so vpleteni slovenski nogometaši: najprej sta zaigrala Jasmin Kurtić in Valter Birsa, v nedeljo pa Josip Iličić in Samir Handanović, ki se tudi potegujeta za vrh lestvice.

Belotti zapravil 11-m za zmago

Na prvi tekmi Serie A po prekinitvi sta se Torino in Parma razšla brez zmagovalca. Gostitelji so povedli v 15. minuti, ko je kot izvedel Alex Berenguer, Nicolas N’Koulou pa je bil uspešen z glavo. Po dobre pol ure igre je izenačil Juraj Kučka, ki je silovito sprožil po podaji Gervinha s približno 15 metrov. Salvatore Sirigu je sicer žogo odbil, a le v mrežo. V tretji minuti drugega polčasa je Simone Edera padel v kazenskem prostoru. Žogo je na belo točko postavil Andrea Belotti, a je strel domačega kapetana Luigi Sepa ubranil. Kurtić je odigral celo tekmo.

Di Carmine dvakrat zadel za zmago Verone

Verona je po 26. minutah proti Cagliariju vodila z 2:0. Dvakrat se je med strelce vpisal Samuel Di Carmine. Najprej je v 14. minuti z glavo zadel po podaji Darka Lazovića, 12 minut kasneje pa je imenitno udaril z 20 metrov. 35. minuta je tekla, ko so gostitelji ostali z igralcem manj na zelenici, saj je rdeč karton prejel Fabio Borini. Še v prvem delu je Cagliari izkoristil številčno premoč, ko je po podaji z glavo Luce Pellegrinija z voleja zadel Giovanni Simeone. Tudi gostje so tekmo končali z deseterico na igrišču, saj je v 70. minuti drugi rumeni karton dobil Luca Cigarini. Birsa je v igro vstopil na začetku drugega polčasa.

Umrl Corso, zvezdnik Interja iz 60. let 20. stoletja

V 79. letu starosti je umrl nekdanji nogometaš Mario Corso, član ekipe Interja iz Milana, ki je v 60. letih prejšnjega stoletja dominirala v Italiji. "Umrl je Mario Corso, nogometaš Interja, večni šampion z neskončnim stilom," je na Twitter zapisal Inter. Corso je bil zelo nadarjen, a nestanoviten.

Levi krilni igralec je bil znan po svojih zavitih prostih strelih, njegov vzdevek pa je bil "božja leva noga", saj je imel enega najboljših strelov z levico na svetu.Bil je tako dober, da je legendarni Pele želel, da bi prišel v Brazilijo igrat za Santos, je dejal nekdanji Interjev predsednik Massimo Moratti.

V času pri Interju, med letoma 1957 in 1973, je Corso odigral 502 tekmi in zabil 94 golov. S črno-modrimi je osvojil štiri naslove italijanskega prvaka, dva evropska pokala in dva medcelinska pokala, ki je bil predhodnik Fifinega klubskega svetovnega prvenstva.