Prezgodnje slavje Atalante po golu rezervista Piccolija. Po dolgem pregledu je bil gol razveljavljen, ker je ob začetku akcije Handanoviću žoga ušla prek gol-avt črte. Foto: Reuters

Ko je točka hkrati tolažba, a tudi premajhna nagrada. Par Inter – Atalanta je poskrbel za zabavno tekmo, ki se je po napeti končnici razpletla z delitvijo točk.

23-letni rezervist Federico Dimarco je prevzel odgovornost izvajanja 11-m, a je stresel le prečko. Foto: Reuters

Pri izidu 2:2 so gostitelji v 85. minuti prišli do najstrožje kazni, na katero so opozorili videosodniki. Ob kotu Interja je namreč gostujoči branilec Demiral po nepotrebnem igral z roko. K strelu z 11 metrov je pristopil Federico Dimarco, ki pa ni zdržal pritiska in je žogo z močnim strelom poslal v prečko.

Handanovićeva napaka izbrisala usodni gol

Takoj je sledil protinapad Bergamčanov, ki so izigrali domačo obrambo, iz obrata pa je udaril Roberto Piccoli, čigar strel je ušel Samirju Handanoviću. Atalanta je slavila zmagoviti gol, Interjev kapetan pa nejeverno zmajeval z glavo, ko se je znova oglasil VAR. Počasni posnetek je razkril, da na začetku akcije slovenski vratar sploh ni rešil žoge pred kotom, zaradi česar se akcija ne bi smela nadaljevati, s čimer je bil gol razveljavljen.

Rafael Toloi je poskrbel za preobrat v prvem polčasu lombardijskega obračuna na San Siru. Foto: Reuters

Džeko poravnal izid sredi 2. polčasa

Milančani so v lombardijskem obračunu povedli že v 5. minuti po golu argentinskega napadalca Lautara Martineza, nato pa so vajeti igre v svoje roke vzeli Bergamčani in uprizorili preobrat. Na 1:1 je z bombo izenačil Ukrajinec Ruslan Malinovski v 30. minuti, osem minut pozneje pa je goste v vodstvo popeljal branilec Rafael Toloi, ki je v Handanovićevo mrežo pospravil odbitek.

Sledili so napadi Atalante, pri kateri je v 63. minuti v igro vstopil tudi Josip Iličić in zagrozil že ob prvem stiku z žogo. A vseeno je Inter obrnil potek igre, ko je po nekaj nevarnih kombinacijah učinkovito zaključil Edin Džeko. Nato pa je sledil dramatičen zaključek obračuna.

Prvenec Maldinija ob krstnem nastopu v Serii A

Tretja generacija Maldinijev je tu. Po Cesareju in Paolu se je v velikem slogu v najmočnejši italijanski ligi predstavil še Daniel, ki igra kot napadalec, medtem ko sta bila legendarna oče in dedek branilca. Foto: Reuters

Na prvo mesto v Serie A se je po nepopolnem krogu zavihtel Milan, ki je v gosteh ukanil Spezio z 2:1. Za goste sta zadela Daniel Maldini v 48. minuti in Španec Brahim Diaz v 86. minuti, za gostitelje pa je edini gol dosegel Daniele Verde v 80. minuti.

Maldini je sin legendarnega Paola Maldinija in je pri Spezii sploh prvič zaigral v Serii A, že kar na prvi tekmi pa se je vpisal med strelce. 19-letnik je seveda tudi vnuk Cesareja Maldinija.