Jaka Bijol je blestel pred 20.912 gledalci na Dacia Areni. Foto: EPA

Videmčani so dvakrat povedli, a ostali brez treh točk. V prvi minuti oziroma po 25 sekundah je prav po podaji Bijola gol dosegel Iyenoma Udogie. Le pet minut zatem je za Sassuolo izenačil Matheus Henrique, potem ko se je njegov strel nesrečno odbil od Bijola in premagal vratarja Marca Silvestrija.

Bijol je v 28. minuti izkoristil lepo podajo Lazarja Samardžića in iztegnil nogo za novo vodstvo Videmčanov. To je bil njegov tretji gol v sezoni. Že pred odmorom so gostje izkoristili še eno napako domačih, ko je avtogol dosegel Nehuen Perez. Sandi Lovrić je za Udinese odigral 80 minut.

Adrien Rabiot je bil junak v Torinu. Foto: EPA

Rabiot dosegel edini veljaven zadetek v Torinu
Juventus se je moral pošteno potruditi za minimalno zmago nad Fiorentino. Edini zadetek je dosegel Adrien Rabiot z glavo po podaji Angela di Marie z desne strani. Vratar Pietro Terracciano je žogo odbil za golovo črto in sodnik Michael Fabbri je takoj pokazal na sredino igrišča.

Po uri igre je Filip Kostić podal do Dušana Vlahovića, ki je stekel sam proti vratom in zatresel mrežo. Veselje je bilo kratko, saj je videosodnik ugotovil, da je bil odlični napadalec v prepovedanem položaju,.

Vicotr Osimhen in soigralci imajo ogromno prednost pred tekmeci. Prvi naslov po letu 1990 je vse bližje. Foto: EPA

Dve minuti pred koncem je rezervist Gaetano Castrovilli z močnim strelom z roba kazenskega prostora poslal žogo v mrežo. Sredi velikega veselja gostov iz Firenc se je oglasil videosodnik. Fabbri je odpel ob stransko črto in ugotovil, da je bil podajalec Luca Ranieri v prepovedanem položaju.

Nova gladka zmaga Napolija
Vodilni Napoli je odpravil zadnjeuvrščeni Cremonese s 3:0. Hviča Kvarachelija je zadel sredi prvega polčasa. Victor Osimhen je potisnil žogo v mrežo iz bližine po podaji iz kota v 65. minuti. Končni izid je postavil Eljif Elmas v 79. minuti. Na lestvici imajo Neapeljčani 16 točk naskoka pred Interjem iz Milana.