Zlatan Ibrahimović in soigralci ne poznajo poraza v nadaljevanju Serie A po dolgem premoru. Foto: EPA

Izbranci Stefana Piolija so na zadnjih enajstih tekmah zbrali kar 27 točk, poraza po dolgem premoru sploh ne poznajo.

Milančani so povedli že v 4. minuti, ko je Ante Rebić ušel po levi strani in podal natančen predložek v kazenski prostor. Ibrahimović je z glavo s petih metrov zatresel mrežo.

Švedski velemojster je v 52. minuti z glavo našel Hakana Calhanogluja, ki je iz bližine zabil žogo pod prečko za 0:2. Stranski sodnik je dvignil zastavico, vendar se je hitro oglasil videosodnik in zadetek upravičeno priznal. Šest minut zatem so gostje izvedli protinapad, razigrani Calhanoglu je na levi strani kazenskega prostora zaposlil Ibrahimovića. Šved si je zaustavil žogo z desnico in jo nato z levico poslal v mrežo ob bližnji vratnici.

Luca Gagliano je načel mrežo stare dame že v 8. minuti. Foto: Reuters

V 78. minuti je Simon Kjaer v kazenskem prostoru nespretno posredoval, Andrea Bertolacci pa je zelo hitro padel. Sodnik Fabrizio Pasqua si je šel ob stransko črto ogledat posnetek in odločil se je za najstrožjo kazen. Gonzalo Maroni je slabo streljal in Gianluigi Donnarumma je bil na pravem mestu.

Tri minute pred koncem je rezervist Kristoffer Askildsen z izjemnim strelom s 25 metrov poslal žogo pod prečko, Donnarumma je bil nemočen. Pravi evrogol, ki pa Sampdorii ni veliko pomagal. Rafael Leao, ki je na začetku drugega dela zamenjal Rebića, je postavil končni izid v 92. minuti z natančnim strelom z roba kazenskega prostora.

Cristiano Ronaldo bo zelo težko ujel Cira Immobileja na vrhu lestvice strelcev. V soboto bo Juventus gostil Romo v zadnjem krogu. Foto: Reuters

Cagliari prvič v zadnjih desetih letih ugnal Juventus
Juventus, ki je v nedeljo potrdil deveti zaporedni "scudetto", ni imel svojega večera na Sardiniji. Cagliari je bil boljši z 2:0. To je bila njihova prva zmaga nad staro damo v zadnjem desetletju.

Že v 8. minuti je Luca Gagliano s petih metrov matiral Gianluigija Buffona. Končni izid je v zadnji minuti prvega polčasa postavil Giovanni Simeone z močnim diagonalnim strelom z 20 metrov.

Trener Walter Zenga se je veselil prestižne zmage nad Mauriziom Sarrijem, ki je v drugem polčasu dal priložnost tudi mlajšim igralcem. Cristiano Ronaldo je bil na zelenici vseh 90 minut, a se ni vpisal med strelce. Portugalec ostaja pri 31 zadetkih. najboljši strelec Serie A bo tako najverjetneje Ciro Immobile. Sijajni napadalec Lazia je potrdil zmago nad Brescio (2:0) in v tej sezoni je dosegel že 35 zadetkov.

Gianluca Lapadula je podaljšal upanje Lecceja. Foto: EPA

Lecce z zmago v Vidmu podaljšal upanje na obstanek
Še vedno se ni razjasnila zadnja pomembnejša neznanka, kdo se bo ob Spalu in Brescii preselil v Serie B. Lecce je v Vidmu z 2:1 premagal Udinese, Genoa pa je kar z 0:5 izgubila proti Sassoulu, kar pomeni, da Lecce za 17. mestom zaostaja le še točko.

Odločilni gol v Vidmu je v 81. minuti dosegel nekdanji nogometaš Gorice Gianluca Lapadula. Žan Majer je igral od 58. minute. V nedeljo bo Lecce v zadnjem krogu gostil Parmo, Genoa pa Verono.