Arturo Vidal je hitro poskrbel za vodstvo črno-modrih. Foto: Reuters

To je bila prva zmaga črno-modrih proti Juventusu po 18. septembru 2016, ko je bilo 2:1. Pred štirmi leti in pol sta zadela Mauro Icardi in Ivan Perišić, ki pa je tokrat le sedel na klopi.

Torinčani so 6. januarja na San Siru prizadejali Milanu edini poraz v tej sezoni (1:3). Cristiano Ronaldo in soigralci so bili tokrat daleč od prave forme in čaka jih težko delo v spomladanskem delu, saj se lahko v ponedeljek zaostanek za Milanom znova poviša na 10 točk. Inter, ki je zadnji "scudetto" osvojil leta 2010, ima spomladi precej manj tekem, saj je že izpadel iz evropskih tekmovanj. V Ligi prvakov je zasedel zadnje mesto v skupini.

Nicolo Barella je bil neustavljiv. Foto: Reuters

Vidal natančen z glavo
V 11. minuti je Ronaldo sicer ukanil Samirja Handanovića, vendar je bil v prepovedanem položaju. Minuto zatem je Inter povedel. Nicolo Barella je z desne strani poslal sijajen predložek pred vrata, kjer je Arturo Vidal z močnim strelom z glavo poslal žogo pod prečko.

Inter je bil precej nevarnejši tudi v nadaljevanju prvega polčasa. V 23. minuti so gostitelji izvedli protinapad. Strel Romeluja Lukakuja je Wojciech Szczesny odbil, Lautaro Martinez pa nato žoge ni uspel spraviti v mrežo, ampak je streljal prek vrat. Stara dama je bila lahko zadovoljna, da je na odmor odšla le z minimalnim zaostankom.

Barella z zadetkom kronal imenitno predstavo
Vsi načrti Juventusa so se podrli v 52. minuti. Alessandro Bastoni je mojstrsko zaposlil Barello, ki je odlično predstavo kronal z natančnim strelom v desni spodnji kot. Szczesny je bil nemočen.

Handanović mrežo ohranil nedotaknjeno
Trener Andrea Pirlo je skušal s trojno menjavo prebuditi svoje izbrance. Vstopili so Dejan Kuluševski, Federico Bernardeschi in Weston McKennie. Inter je bil zelo samozavesten, Torinčani pa so s številnimi nenatančnimi podajami delovali kot razbita vojska. Najlepšo priložnost za znižanje je imel Federico Chiesa v 87. minuti, a se je izkazal Handanović.

Antonio Conte, ki je skoraj celotno kariero igral za Juventus, je pripravil odlično taktiko in popolnoma zasenčil Andreo Pirla. Foto: Reuters

Pirlo: Slabše skoraj ne bi mogli igrati
"Če na taki tekmi ne dobiš skoraj nobenega dvoboja na sredini igrišča, je zelo težko. Imel sem občutek, da sploh nismo pri stvari. Slabše skoraj ne bi mogli igrati. V dolgi sezoni se dogajajo porazi proti tako močnim ekipam. Ne moremo si privoščiti takega pristopa. To ni bil pravi Juventus. Naši cilji se seveda ne spreminjajo," je dejal Pirlo, ki je med letoma 2011 in 2014 igral za staro damo pod vodstvom Conteja. Skupaj sta trikrat osvojila "scudetto".

Conte: Odigrali smo popolno tekmo
"Odigrali smo popolno tekmo. Drugače se Juventusa ne more premagati. Oni so zgled za vse ekipe v Italiji. Igralci so odlično izpolnili taktični načrt. Zdaj se zavedamo, da smo na pravi poti, samozavesti nam ne bo manjkalo na naslednjih tekmah. Juventus je prevladoval v Serie A v zadnjih devetih letih. Še vedno so pred ostalimi, a v vseh pogledih smo precej znižali zaostanek," je bil zadovoljen Conte, ki je med letoma 1991 in 2004 odigral kar 296 prvenstvenih tekem za Juventus.

Cristiano Ronaldo ni izstopal iz sivega povprečja. Razočaranje po koncu tekme je bilo veliko. Foto: Reuters

Genoa do točke v Bergamu
Na obračunu Atalante in Genoe sta mreži mirovali. Gostitelji so enkrat zatresli okvir vrat in prevladovali večji del tekme. Josip Iličić je igral do 88. minute, Miha Zajc pa pri gostih v prvem polčasu.

Parma znova brez zmage
Že pred tem je Parma Jasmina Kurtića, ki je igral vso tekmo, gostovala pri Sassuolu in igrala 1:1. Vse do pete minute sodniškega dodatka je celo kazalo na tretjo zmago Parme v sezoni, saj je do takrat vodila z golom Juraja Kucke iz 37. minute. A v izdihljajih tekme so nato domači prišli do najstrožje kazni, ki jo je uspešno izvedel Filip Đuričić. Parma tako ostaja predzadnja.

Napoli razbil Fiorentino
Najvišjo zmago kroga je dosegel Napoli, ki je kar s 6:0 ugnal Fiorentino, potem ko je Lorenzo Insigne zadel dvakrat (skupno ima devet golov), enkrat z bele pike, temu pa je dodal še eno podajo za gol.