Federico Chiesa je kronal odlično predstavo Juventusa v uvodnih 20 minutah. Foto: Reuters

Milan je bil zelo oslabljen. Trener Stefano Pioli je najbolj pogrešal Zlatana Ibrahimovića, manjkali so tudi Sandro Tonali, Ismael Bennacer, Matteo Gabbia, Alexis Saelemaekers in Ante Rebić. Pri Juventusu je bil odsoten Alvaro Morata.

Davide Calabria je štiri minute pred odmorom izenačil na 1:1. Foto: Reuters

Chiesa najprej v vratnico, nato v polno
Torinčani, ki so nujno potrebovali tri točke, so začeli odločno. Po četrt ure igre je Federico Chiesa stresel vratnico. V 18. minuti je razigrani Paulo Dybala s peto imenitno zaposlil Chieso, ki je ukanil Gianluigija Donnarummo.

V nadaljevanju prvega polčasa je Milan silovito pritisnil. Rafael Leao in Hakan Calhanoglu sta pošteno ogrela dlani Wojciecha Szczesnyja.

Zelo sporen zadetek Calabrie obveljal
Štiri minute pred odmorom je Calhanogu podrl Adriena Rabiota, a sodnik Massimiliano Irrati tega ni opazil. Milan je izvedel protinapad prek Jensa-Petra Haugeja. Rafael Leao je v kazenskem prostoru opazil Davideja Calabrio, ki je z izjemnim strelom z zunanjim delom stopala s 15 metrov poslal žogo v mrežo.

Weston McKennie je potrdil zmago stare dame. Foto: Reuters

Gostje so se pritoževali pri glavnem sodniku, ki ni opazil očitnega prekrška na polovici Milana. Tudi videosodnik ni posredoval in ob odmoru je bil izid poravnan na 1:1.

Dybala še drugič našel Chieso
Po uri igre je znova udarila naveza Dybala-Chiesa. Odlični napadalec je z natančnim strelom z levo nogo z roba kazenskega prostora še drugič na tekmi ukanil 21-letnega italijanskega reprezentančnega vratarja Gianluigija Donnarummo.

Rezervista Kuluševski in McKennie potrdila zmago
Piko na i je v 76. minuti postavil ameriški rezervist Weston McKennie, ki je vstopil v 64. minuti namesto Dybale. Podal je drugi rezervist Dejan Kuluševski, ki je sijajno prodrl po desni strani. Imenitno je preigral Alessia Romagnolija. Andrea Pirlo je povlekel prava asa iz rokava.

Pioli ni bil preveč potrt
"To je bila zelo pomembna zmaga. Zelo sem zadovoljen s pristopom, nadzorovali smo večji del tekme. Gledamo le na naše igre, z ostalimi izidi se sploh ne obremenjujem. Še kar nekaj mesecev je do konca prvenstva," je poudaril trener Juventusa Andrea Pirlo, ki je deset sezon blestel v dresu Milana.

Sampdoria presenetljivo ugnala Inter

"Razočaranje v garderobi je veliko. Že nekaj časa nismo izgubili in prišel je tudi čas, da okusimo grenkobo poraza v prvesntvu. To je lahko tudi motivacija za naprej. Pohvalil sem fante, ki so se zares trudili. Ne smemo biti preveč potrti," je povedal trener Milana Pioli.

Iličić podal za prvi gol Atalante
Nogometaši Atalante so odpravili Parmo s 3:0. Slovenski reprezentant Josip Iličić je za zasedbo iz Bergama igral do 58. minute in prispeval podajo pri prvem golu kolumbijskega napadalca Luisa Muriela v 15. minuti.

Za Atalanto sta zadela še Murielov rojak Duvan Zapata v 49. in Nemec Robin Gosens v 61. minuti. Jasmin Kurtić je odigral vso tekmo za goste na stadionu Gewiss v Bergamu.

Keita Balde je dosegel drugi zadetek za Sampdorio. Foto: Reuters

Sampdoria presenetila Inter
Sampdoria je z odlično igro ugnala Inter z 2:1. Milančani so že v 12. minuti zapravili najstrožjo kazen. Strel Alexisa Sancheza je odbil Emil Audero, nato pa je Ashley Young stresel prečko. Samirja Handanovića je najprej z bele točke ukanil Antonio Candreva, na 2:0 pa je 13 minut pozneje povišal Keita Balde iz bližine.

V 65. minuti so gostje znižali na 1:2, potem ko je zadel Nizozemec Stefan de Vrij, do konca obračuna pa niso dosegli izenačujočega gola.

Napoli je na stadionu Diega Armanda Maradone senzacionalno izgubil proti Spezii z 1:2.