Inter je po milanskem derbiju povečal prednost pred zasledovalcem Milanom na +4. Foto: EPA

Inter je bolje začel tekmo, že v 5. minuti je proslavljal gol. Romelu Lukaku je poslal natančen predložek pred vrata, kjer je Lautaro Martinez, pozabljen od milanske obrambe, z glavo matiral Gianluigija Donnarummo.

Lautaro Martinez je dvakrat premagal Gianluigija Donnarummo. Foto: EPA
Eden izmed junakov milanskega derbija je slovenski vratar Samir Handanović.Foto: EPA

Milan je imel prvo priložnost v 15. minuti, ko je Zlatan Ibrahimović od blizu s peto poskusil presenetiti Samirja Handanovića, a kapetan Interja se je izkazal z obrambo. Najboljšo priložnost si je Milan priigral v 33. minuti, ko je Theo Hernandez prišel do odbitka, a meril mimo vrat.

V 37. minuti je Ivan Perišić streljal, Donnarumma je bil na pravem mestu. Do odbitka je nato prišel Martinez, streljal, a žoge ni spravil v mrežo. Inter je imel ob izteku prvega polčasa še prosti strel, Milan Škrinjar je z glavo streljal od blizu, a je žogo poslal čez vrata.

Ob koncu prvega polčasa se je Milan prebudil, žogo je imel več v svoji posesti, a Interjeva mreža je ostala nedotaknjena.

Drugi del je Milan začel silovito, izkazal se je Handanović, ki je v razmiku dobre minute trikrat ubranil nevarne strele, najprej je poskusil Ibrahimović s strelom v spodnji levi kot, vrhunsko pa je slovenski vratar ubranil strel Sandru Tonaliju, ki je streljal pod prečko.

Med navijači Milana in Interja je bilo napeto že pred začetkom tekme na San Siru, a so policisti posredovali pravočasno, poroča italijanska Gazzetta dello Sport. Foto: EPA
Zlatan Ibrahimović je tokrat razočaral. Foto: EPA

Po pritisku Milana je Inter v 57. minuti podvojil prednost. Christian Eriksen je podal žogo Perišiću na levi strani, ta je podaljšal žogo pred vrata, kjer je bil Martinez, zadel je v spodnji levi kot.

Lukaku je v 63. minuti streljal z 11-m, a je Donnarumma odlično posredoval. Le tri minute pozneje pa je Romelu Lukaku samostojno akcijo kronal z golom iz kazenskega prostora. To je 17. prvenstveni gol za Belgijca.

Tudi statistika mestnega derbija v Serii A je na strani Interja: število zmag je danes povišal na 67, Milan je slavil 52-krat, 55 pa sta se ekipi razšli z neodločenim izidom.

Milano po mestnem derbiju obarvan črno-modro

V Bergamu šest golov v drugem polčasu
V drugem derbiju je Atalanta zanesljivo premagala Napoli (4:2). V prvem polčasu je bila igra zaspana na obeh straneh, edini strel v okvir vrat je v 35. minuti sprožil Viktor Osimhen za Napoli.

V soboto so nogometaši Genoe remizirali z Verono (2:2). Miha Zajc, ki je igral v prvem polčasu in dvakrat nevarno streljal, in soigralci so tako neporaženi že sedem tekem zapored. Foto: EPA
Duvan Zapata je povedel Atalanto v vodstvo z 1:0. Foto: EPA

V drugem polčasu pa sta ekipi zaigrali na vso moč, v 11 minutah so padli trije goli. Duvan Zapata je po predložku Luisa Muriela povedel Atalanto v vodstvo (1:0). Piotr Zielinski je izenačil v 58. minuti, po natančni podaji Mattea Politana je streljal v levi spodnji kot (1:1). V 64. minuti je Zapata podal pred vrata Napolija, tam je bil Robin Gosens, ki je zadel za povišanje vodstva Atalante (2:1).

V 71. minuti je Luis Muriel uspešno preigral obrambo Napolija, močno streljal na bližnjo vratnico in zadel (3:1). V 76. minuti je Napoli znižal zaostanek po avtogolu Gosensa.

V 79. minuti je za Atalanto po podaji iz kota z glavo zadel Cristian Romero (4:2).

Josip Iličić je bil na klopi Atalante.

Kurtića ni bilo v ekipi
Na prvi današnji tekmi je Parma premagala Udinese (2:2). Jasmina Kurtića ni bilo v ekipi.

"Že pred tekmo sem nameraval Gervinha pustiti na klopi, saj je igral vsako tekmo, odkar sem se vrnil. So pa tudi drugi razlogi. Vedno namreč od obeh pričakujem maksimalno profesionalen odnos tako na igrišču kot zunaj njega," je Kurtićevo in Gervinhevo odsotnost za Sky Sport Italia pokomentiral trener Roberto D'Aversa.

Krog bosta v ponedeljek sklenila branilec naslova Juventus in Crotone.