Lorenzo Insigne je po zadetku pokazal majico, s katero je zaželel lepo valentinovo svoji ženi Genoveffi "Jenny" Darone. Foto: EPA

Edini strelec je bil v 31. minuti z 11-metrovke Lorenzo Insigne. Tako se je odkupil za zapravljen strel z bele točke na superpokalni tekmi 20. januarja, ko deset minut pred koncem ni izkoristil priložnosti za izenačenje. Stara dama je tedaj v Reggio Emilii slavila z 2:0.

V hladnem in vetrovnem vremenu v Neaplju so gostitelji tri točke osvojili v nasprotju s pričakovanji, saj so na zadnjih sedmih srečanjih doživeli štiri poraze. Zadnjega v sredo, ko so v polfinalu italijanskega pokala v Bergamu s 3:1 klonili pred Atalanto.

Napoli se je na četrtem mestu na lestvici Juventusu približal na dve točki zaostanka. Taktični boj se je po pol ure igre razživel, ko je Giorgio Chiellini v kazenskem prostoru z roko udaril Amirja Rrahmanija, sodnik pa je po ogledu videoposnetka pokazal na 11-metrovko. Kapetan Insigne je dosegel svoj jubilejni stoti zadetek v majici Napolija.

Juventus se je prebudil v drugem polčasu. V treh minutah je imel tri priložnosti za izenačenje, a jih ni izkoristil. Gostitelje je do konca tekme najmanj trikrat rešil vratar Alex Meret. Tudi ob koncu pritisk Torinčanov ni popuščal, toda ostalo je pri 1:0.

Milan brez strela v okvir vrat!

Vodilni Milan je presenetljivo z 2:0 klonil na gostovanju pri Spezii in doživel tretji poraz v sezoni. "Predstava Milana popolnoma brez idej, brez nog in brez strasti. Na drugi strani pa ravno nasprotno," so zapisali pri Gazzetti dello Sport.

Gostitelji, pred tem krogom 16. na lestvici, so vseskozi nadzorovali potek tekme in bi lahko zadeli že v prvem polčasu, ki se je razpletel brez golov. V vodstvo jih je nato popeljal Giulio Maggiore v 56. minuti po lepi akciji več igralcev, dobrih deset minut pozneje pa je končni izid z roba kazenskega prostora z levico postavil Simone Bastoni. Oba sta prvič zatresla mrežo v Serie A.

Gostje na celotni tekmi niso niti enkrat streljali v okvir vrat!