Paulo Dybala je postavil končni izid v Torinu. Foto: Reuters

Nedeljsko dogajanje je sklenil večerni derbi Juventus - Inter (2:0).

V prvih 20 minutah tekme je bil nevarnejši Juventus, nato je na igrišču zagospodaril Inter, ki pa mu tako kot gostiteljem ob nekaj priložnostih v prvem polčasu ni uspelo zadeti.

Derbi 26. kroga. Juventus je povedel v 55. minuti, zadel je Aaron Ramsey. Foto: Reuters

To je po vrnitvi na zelenico uspelo Juventusu, v 55. minuti je v polno zadel Aaron Ramsey. Žogo je v kazenski prostor poslal Blaise Matuidi, Cristiano Ronaldo jo je prepustil Ramseyju, ta pa je izkoristil zmedo v Interjevi obrambi in uspešno streljal od blizu.

V 67. minuti je Juventus povišal vodstvo. Ramsey se je tokrat znašel v vlogi podajalca, v kazenskem prostoru pa je do žoge prišel Paulo Dybala in natančno meril v spodnji levi kot.

V končnici je imel dve lepi priložnosti za povišanje vodstva Ronaldo, a žoga je končala mimo vrat Samirja Handanovića, ki se je po poškodbi vrnil v vrata Interja. Branil je prvič po 29. januarju.

Z zmago se je Juventus vrnil na vrh lestvice, pred Laziem ima točko prednosti.

Minister za šport za prekinitev prvenstva
Popoldne se je začelo s kaosom in zmedo, saj je bila prva tekma med Parmo in Spalom (0:1), ki bi se morala začeti ob 12.30, preložena za uro in četrt. Italijanski minister za šport Vincenzo Spadafora je namreč malo pred začetkom dvoboja na Facebooku pozval italijansko nogometno zvezo k prekinitvi prvenstva in s tem podprl sobotni poziv predsednika združenja nogometašev Damiana Tommasija.

Nogometaši so bili že pripravljeni na srečanje, a so se morali vrniti v slačilnice in počakati na nove informacije, preden je bila sprejeta dokončna odločitev o začetku tekme ob 13.45.

Na praznem San Siru so popoldne nogometaši Genoe z 2:1 premagali Milan. Foto: EPA
Sorodna novica Naglo naraščanje žrtev v Italiji: Okuženih 7375, umrlih 366

Besedni "pingpong"
Spadafora je zapisal, da se nogometaši, navijači in sodniki ne bi smeli izpostavljati tveganju v času, ko so oblasti zaprosile prebivalce za "velikanske žrtve" v boju s koronavirusom.

Kot je znano, so v nedeljo na severu države na več območjih, vključno s celotno Lombardijo, uvedli karanteno. To pomeni, da ljudje ne smejo vstopati na ta območja in jih zapuščati, razen v izjemnih primerih.

Vodstvo lige je za zdaj poziv Spadafore ignoriralo in bilo zaradi tega že deležno ministrovih kritik, češ da je "neodgovorno". Prav tako je odločitev kritiziralo združenje nogometašev.

Vodilni možje lige v pravem besednem "pingpongu" združenju niso ostali dolžni in so ga obtožili, da je v zadnjem trenutku poskušalo spodbijati dekret vlade, ki je v četrtek odločila, da se tekme lahko igrajo pred praznimi tribunami.

Sorodna novica Dobra stran novega koronavirusa: več časa za trening

V torek izredna seja
Italijanska nogometna zveza je za torek sklicala izredno sejo, na kateri bodo razpravljali o nadaljnjih ukrepih. V združenju nogometašev grozijo tudi s stavko.

Po pisanju spletne strani časnika La Repubblica bo skoraj gotovo prvenstvo prekinjeno najmanj do 3. aprila. S tem pa bi se začele nove težave, na kakšen način ob pomanjkanju terminov sezono sploh regularno izpeljati do konca. Kaj lahko se zgodi, da italijanski prvak v tej sezoni ne bo okronan!