Nogometaši Milana so suvereno dobili derbi z razglašenim Juventusom. Foto: Reuters

Do danes sta ekipi v vseh tekmovanjih odigrali 195 tekem. Uspešnejši so gostitelji, ki so slavili 77-krat, 51-krat so zmagali Milančani, kar 67-krat pa se je derbi končal brez zmagovalca.

Brahim Diaz je v sodnikovem dodatku prvega polčasa povedel Milan v vodstvo. Foto: Reuters

V letošnjem prvenstvu sta se kluba pomerila že v 16. krogu, ko je na San Siru s 3:1 zmagal Juventus. Mož odločitve je bil tedaj z dvema zadetkoma Federico Chiesa, zmago stare dame je nato v 76. minuti potrdil Weston McKennie. Edini zadetek za rdeče-črne je dosegel Davide Calabria. Tokrat je ekipa iz prestolnice mode vrnila udarec.

Milan je s polnim izkupičkom točk skočil na 3. mesto prvenstvene lestvice. Točkovno je poravnan z drugouvrščeno Atalanto, ima dve točki več od četrtouvrščenega Napolija. Juventus je peti, za Milanom zaostaja za tri točke.

Diaz zadel tik pred odmorom
Prvi polčas derbija na stadionu Allianz v Torinu ni ponudil veliko. Obe ekipi sta se zavedali pomembnosti tekme, nobeden od igralcev ni želel preveč tvegati, igra je bolj ali manj potekala na sredini igrišča. Prva prava priložnost se je ponudila gostiteljem, ko po pol ure igre Giorgio Chiellini ob drugi vratnici ni uspel Cuadradovega predložka poslati v prazno mrežo. Milan je bil v prvem delu nenevaren, a v sodnikovem dodatku je vendarle dosegel zadetek. Po Calganoglujevem predložku je Brahim Diaz, ki kot posojen nogometaš madridskega Reala brani barve Milančanov, žogo zavrtinčil pod prečko in zadel za 0:1.

Obraz, ki pove vse o razpletu za Juventus. Cristiano Ronaldo je bil s soigralci nemočen proti ekipi s San Sira. Foto: Reuters

Rebić in Tomori pokopala staro damo
Že v uvodu drugega dela se je moral z obrambo izkazati Gianluigi Donnarumma, potem ko je proti njegovim vratom sprožil Rodrigo Bentacur. Gostje so imeli po slabi uri igre sijajno priložnost, da vodstvo podvojijo, potem ko je Chiellini v kazenskem prostoru igral z roko, a je Juventusov vratar Wojciech Szczesny strel Francka Kessieja z bele točke ubranil. Juventus je iskal izenačujoči zadetek, a zaman, v končnici srečanja pa je moral Szczesny žogo iz svoje mreže pobrati še dvakrat. Najprej v 78. minuti, ko je rezervist Ante Rebić, ki je na zelenici zamenjal Zlatana Ibrahimovića, z roba kazenskega prostora zadel za 0:2, prednost je na +3 le nekaj minut pozneje povišal branilec Fikayo Tomori. Ta je po Calhanoglujevem predložku "šolsko" zadel z glavo in dosegel svoj krstni zadetek za rdeče-črne.

Diaz 45., Rebić 78., Tomori 82.

Juventus: Szczesny, Cuadrado, De Ligt, Chiellini, Sandro, McKennie, Bentancur (67./Kuluševski), Rabiot, Chiesa (79./Dybala), Morata, C. Ronaldo.

AC Milan: Donnarumma, Calabria, Kjaer, Tomori, T. Hernandez, Bennacer (82./Meite), Kessie, Saelemaekers (82./Dalot), Diaz (70./Krunić), Calhanoglu, Ibrahimović (66./Rebić).

Sodnik: Paolo Valeri

ROMACROTONE 5:0 (0:0)
Mayoral 47., 90., Pellegrini 70., 73., Mhitarjan 78.

GENOASASSUOLO 1:2 (1:1)
Zappacosta 85.; Raspadori 14., Berardi 66.
Zajc (Genoa) je igral do 75. minute. V 27. minuti je dosegel gol, ki pa je bil razveljavljen zaradi prekrška v akciji.

PARMA – ATALANTA 2:5 (0:1)