Domenico Berardi je bil z golom in podajo najboljši igralec tekme na San Siru. Foto: EPA

Inter, ki je do današnjega večera na San Siru zbral maksimalnih 15 točk, je ob koncu prvega polčasa povedel z golom Denzla Dumfriesa. Nizozemec je bil natančen s 15 metrov z levo nogo.

Sassuolo, ki je v soboto na domači zelenici presenetil Juventus s 4:2, je v drugem polčasu uprizoril vrnitev. Domenico Berardi je v 54. minuti imenitno podal v prazen prostor, Albanec Nedim Bajrami pa je ob bližnji vratnici presenetil vratarja Yanna Sommerja.

V 63. minuti je izjemni Berardi preigral Henrika Mhitarjana in nato z 18 metrov z levico mojstrsko zvrtinčil žogo tik ob vratnici v mrežo. Sommer je bil nemočen. Berardi je že osmič v karieri zatresel mrežo Interja, proti nobeni drugi ekipi ni bil tolikokrat uspešen.

Simone Inzaghi je skušal s petimi menjavami osvežiti ekipo, a Inter nikakor ni našel pravega ritma proti zgoščeni obrambi gostov. Črno-modri so le trikrat streljali v okvir vrat, imeli pa so 63-odstotno posest žoge.

Giovanni Simeone je potrdil zmago prvakov v 82. minuti. Foto: EPA

Napoli gladko odpravil Udinese
Udinese ostaja brez zmage v letošnji sezoni. V Neaplju ni imel možnosti za presenečenje. Jaka Bijol je igral vso tekmo, Sandi Lovrić do 72. minute, Davida Pejičića pa ni bilo v ekipi. Piotr Zielinski z bele točke in Victor Osimhen, ki po poročilih iz Italije želi tožiti lasten klub zaradi norčevanja na njegov račun na družbenih omrežjih, sta v prvem polčasu postavila trdne temelje zmagi.

Hviča Kvarachelia, ki je prispeval še podajo in iztržil najstrožjo kazen, in Giovanni Simeone pa sta dokončala delo. Za Videmčane, ki so tako kot Salernitana in Cagliari še brez zmage in imajo le tri točke, je bil uspešen le Lazar Samardžić.

Noah Okafor je izenačil na 1:1. Foto: EPA

Milan do preobrata na Sardiniji
Milan je upravičil vlogo favorita na Sardiniji, Cagliari je izgubil z 1:3. Rdeče-črni so se prebili na drugo mesto na lestvici. Po vodstvu gostiteljev so preobrat zrežirali Noah Okafor, Fikayo Tomori in Ruben Loftus-Cheek.

Baldanzi zagotovil prvo zmago Empoliju
Empoli, pri katerem Lovro Štubljar tudi tokrat ni branil, je premagal Salernitano z 1:0 in tako dosegel prvo zmago v sezoni. Tommaso Baldanzi je bil edini strelec na tekmi, zadel je v 34. minuti. To je bil tudi prvi zadetek Empolija v letošnji sezoni.

Verona je z 0:1 izgubila proti Atalanti, četrto zmago v sezoni za zasedbo iz Bergama je prinesel gol Teuna Koopmeinersa v 13. minuti.

Juventus zadal Lecceju prvi poraz
Nogometaši Juventusa so v torek premagali Lecce z 1:0. Edini zadetek na tekmi je padel v 57. minuti, ko je po podaji Adriena Rabiota zadel Arkadiusz Milik. Juventus je zdaj pri 13 točkah, Lecce pa je po prvem porazu padel na šesto mesto.