Po dveh reprezentančnih golih proti Malti in zadetku proti Rusiji je Josip Iličić nadaljeval strelski niz še v klubskem dresu. Foto: EPA

Josip Iličič je strelsko formo, ki jo je v preteklem tednu našel v reprezentanci, zdaj prenesel še v klub. Za Atalanto je dosegel prva dva gola v sezoni 2021/22, potem ko je na prvih osmih tekmah sezone ostal pri zgolj dveh podajah. Z goloma je postal Iličić edini tuji nogometaš, ki se je vpisal med strelce v Serii A v prav vsaki sezoni zadnjih desetih let (od sezone 2010/11), je z zanimivim statističnim sladkorčkom postregla Opta.

Sorodna novica Tri žoge za hrbtom Handanovića za prvi poraz Interja

Dve dvojni podaji za dvojček Iličića

Iličić je nazadnje za Atalanto zadel pred pol leta, ko je 11. aprila zadel ob zmagi Bergamčanov proti njegovemu nekdanjemu klubu Fiorentini s 3:2. Lani je
Iličić je nazadnje za Atalanto zadel pred pol leta, ko je 11. aprila zadel ob zmagi Bergamčanov proti njegovemu nekdanjemu klubu Fiorentini s 3:2. Lani je "Jojo" v Serii A na 28 tekmah prispeval 6 golov, še enega pa je dosegel v Ligi prvakov. Foto: EPA

V 11. minuti gostovanja v Empoliju je pobral slabo izbito žogo in si izmenjal dvojno podajo z Mariem Pašalićem, pri čemer je Hrvat nesebično omogočil Slovencu lahek gol. Čez četrt ure, v 26. minuti, je 33-letni Kranjčan začaral nasprotno obrambo: najprej si je izboril žogo, s preigravanjem in kratko dvojno podajo z Luisom Murielom izločil branilce ter nato s čarobno levico poslal žogo v levi zgornji kot domačih vrat.

Dvojni Iličićev udarec vseeno ni zmedel Toskancev, ki so se v 30. minuti vrnili v igro. Leo Štulac je v ogenj z globinsko žogo poslal Federica Di Francesca, ki je z natančnim diagonalnim strelom matiral Juana Mussa.

Jojo z bele točko visoko preko prečke

Že v prvi minuti 2. polčasa je Štulac pokosil Iličića, za kar si je Primorec prislužil prvi rumeni karton sezone, na prvi tekmi za Empoli, ki jo je začel letos v prvi postavi modrih. Sledil je avtogol Vitija, ki je Lombardijcem povrnil prednost dveh golov.

Sredi drugega polčasa si je La Dea priigrala še najstrožjo kazen. K strelu z bele točke je pristopil Iličić, ki je imel tako izredno priložnost za hat-trick, a Jojo je z močnim strelom poslal žogo krepko prek prečke in nič ni bilo od vodstva gostov s 4:1. Takoj nato je bil Iličić tudi zamenjan, da prihrani moči za prihajajočo tekmo Lige prvakov, ko Atalanta v sredo gostuje pri Manchester Unitedu. Vseeno so Bergamčani zmagali s 4:1, saj je tik pred koncem končni izid postavil Duvan Zapata.

Victor Osimhen je Napoliju prinesel nove tri točke. Foto: EPA

Napoli v tej sezoni še ni oddal točke v domačem prvenstvu. Da je ostalo tako, je tokrat poskrbel Victor Osimhen z zadetkom v 81. minuti. Domači kapetan Lorenzo Insigne je v prvem polčasu zastreljal enajstmetrovko, žogo je zaustavil gostujoči vratar Vanja Milinković-Savić iz Srbije.

Tudi v Torinu je bilo 1:0, Juventus je do zmage prišel v 16. minuti, ko je bil uspešen Moise Kean.

Na prvi nedeljski tekmi je do zdaj zadnjeuvrščeni Cagliari doma s 3:1 premagal Sampdorio in se s prvo zmago sezone povzpel z mest, ki bodo ob koncu sezone vodila v drugo ligo.

EMPOLI – ATALANTA 1:4 (1:2)
Di Francesco 30.; Iličić 11., 26., Viti 49./ag, Zapata 89.

Iličić je v 68. minuti zapravil 11-m
Stojanović, Štulac igrata od prve minute za Empoli; Iličić je igral do 68. minute.

GENOA – SASSUOLO 2:2 (1:2)
Destro 27., Vasquez 90.; Scamacca 17., 20.

UDINESE – BOLOGNA 1:1 (0:0)