Zadetek Felipeja Andersona za vodstvo Lazia z 2:1. Foto: EPA

Inter je povedel v 12. minuti, ko je Ivan Perišić izkoristil enajstmetrovko. Predtem je italijanskega reprezentanta Nicola Barello v kazenskem prostoru podrl Albanec Elseid Hysaj. V nadaljevanju je Lazio prevladoval, toda na odmor je s prednostjo odšel Inter.

Lazio, ki ni izgubil na domačem igrišču že 17 tekem zapored, je izenačil v 64. minuti. Po izvajanju s kota je z roko igral Alessandro Bastoni in sodnik je znova pokazal na najstrožjo kazen. Z bele pike je bil neusmiljen Ciro Immobile.

Varovanci Maurizia Sarrija so povedli v 81. minuti. Strel Immobileja je Samir Handanović ubranil, a je žoga prišla do Felipeja Andersona, ki ni imel težkega dela. Nogometaši Interja so po doseženem golu burno protestirali, saj je na zelenici ležal Federico Dimarco, vendar Rimljani žoge niso poslali z igrišča.

Končni izid je v sodnikovem podaljšku postavil Sergej Milinković Savić po podaji Alberta s prostega strela. Že po zaključku tekme je rdeči karton prejel Felipe, potem ko je prišlo do nekaj vroče krvi med igralci obeh ekip.

Handanović je bil v vratih Interja vso tekmo. Prav tako je vseh 90. minuti v vratih Salernitane preživel Vid Belec, ki je doživel poraz proti Spezii (2:1).

Milan po zaostanku z 0:2 do zmage

Milan je po velikem preobratu z zmago nad Verono s 3:2 osvojil tri točke. Gostje so povedli v sedmi minuti, ko je napako v domači obrambi izkoristil Gianluca Caprari. 24. minuta je tekla, ko so povišali prednost. Alessio Romagnoli je v kazenskem prostoru podrl Antonia Baraka, ki je zanesljivo izvedel enajstmetrovko.

Rossoneri so pot v mrežo le našli v 59. minuti, ko je po podaji Rafaela Leaa z glavo zadel Olivier Giroud. Milan je v 76. minuti izenačil. Marco Davide Faraoni je v kazenskem prostoru napravil prekršek nad Samuelom Castillejom, z bele točke pa je bil uspešen Franck Kessie. Le dve minuti pozneje se je gostujoča mreža zatresla še enkrat. Castillejo je poslal predložek z desne strani, nespretno pa je Koray Günter žogo preusmeril v lastno mrežo.