Zlatan Ibrahimović je pravi vodja Milana, ki je odlično začel novo sezono. Foto: Reuters

39-letni Šved je bil junak na Dacia Areni. V 18. minuti si je mojstrsko zaustavil žogo na prsih in jo podal do Francka Kessieja, ki jo je s 15 metrov zavrtinčil v malo mrežico.

Rodrigo De Paul je z bele točke izenačil v 48. minuti, potem ko je Alessio Romagnoli v kazenskem prostoru podrl Ignacia Pussetta.

V 83. minuti je branilec Udineseja Sebastien de Maio slabo izbil žogo izpred svojih vrat. Žogo je odbil v zrak, Ibrahimović pa se je z nekakšnimi polovičnimi "škarjicami" v bližini gola sijajno odzval in poslal žogo v mrežo. Nova mojstrovina veterana, ki je najzaslužnejši za preporod Milana, ki se je začel že ob koncu lanske sezone.

Ibra se ob soigralcih počuti mladega
Ibrahimović je tako zabil že na šesti zaporedni prvenstveni tekmi in je s sedmimi goli najboljši strelec lige.

"Smo ena najmlajših ekip v Evropi, čeprav sam malce dvigujem povprečje. Toda ob soigralcih se počutim mladega. So lačni, voljni in nikoli zadovoljni, kar velja tako za tekme kot za treninge. Prevzemal bom pritisk in odgovornost, njim tega ni treba čutiti. Za to bom že poskrbel, oni morajo samo delati, verjeti in slediti začrtani poti," je povedal Ibrahimović.

Cristiano Ronaldo se je udarno vrnil na zelenice. Juventus je s Portugalcem popolnoma drugačna ekipa. Foto: Reuters

Rezervista Ronaldo in Rabiot zablestela
Juventus je ob Ronaldovi vrnitvi po osamitvi zaradi novega koronavirusa le zmagal. Torinčani so povedli v 14. minuti z golom Alvara Morate, lepo je podal Weston McKennie. Morata je nato zatresel v 24. minuti, vendar je bil v prepovedanem položaju. Napadalec Juventusa je v sredo iz prepovedanega položaja trikrat zatresel mrežo Barcelone.

Spezia je izenačila v 32. minuti prek Tommasa Pobege in ob odmoru je bilo 1:1. Trener Andrea Pirlo se je že naposlušal kritik po neprepričljivih predstavah v zadnjih tednih.

V 56. minuti je vstopil Ronaldo in le tri minute po vstopu zadel prvič. Po lepi podaji Morate je sam stekel proti vratarju Ivanu Provedelu, ga preigral in poslal žogo v prazno mrežo. V 67. minuti je zadel še drugi rezervist Adrien Rabiot, ki je prodrl z leve strani in unovčil velike luknje v obrambi Spezie.

Veliko slavje igralcev Lazia, ki so do 95. minute zaostajali z :3, na koncu pa odnesli tri točke iz Torina. Foto: EPA

Četrt ure pred koncem je po prekršku nad Federicom Chieso v kazenskem prostoru najstrožjo kazen izvedel Ronaldo in s "panenko" postavil končni izid.

Velika vrnitev Lazia v sodnikovem dodatku
Prava drama pa se je odvila v Torinu, kjer je domača ekipa gostila Lazio in iskala prvo zmago. Bila ji je blizu, saj je do pete minute sodnikovega dodatka vodila s 3:2, potem ko je Saša Lukić v 87. minuti izkoristil veliko zmedo v obrambi Rimljanov.

Ciro Immobile je z enajstmetrovko izenačil na 3:3 v 95. minuti. Sodnikov dodatek je bil predviden le pet minut, a se je nato zavlekel in v 98. minuti je Felipe Caicedo ob štirih branilcih Torina žogo ob bližnji vratnici spretno potisnil žogo v mrežo za veliko slavje Lazia.

Mestni derbi Sampdorie in Genoe se je končal brez zmagovalca (1:1). Jakub Jankto je Sampdorii priigral vodstvo v 23. minuti, izenačil pa je Gianluca Scamacca pet minut pozneje. Miha Zajc je za Genoo igral do 86. minute.

6. krog:
UDINESE – MILAN 1:2 (0:1)
De Paul 48./11-m; Kessie 18., Ibrahimović 83.

Udinese: Musso, Stryger Larsen (82./Bonifazi), de Maio, Rodrigo Becao, Samir, de Paul, Arslan (63./Makengo), Pereyra (82./Forestieri), Pussetto, Okaka (71./Lasagna), Deulofeu (71./Ouwejan).

Milan: Donnarumma, Calabria (71./Diogo Dalot), Kjaer, Romagnoli, Theo Hernandez, Kessie, Bennacer (57./Tonali), Saelemaekers (57./Brahim Diaz), Calhanoglu (89./Krunić), Rafael Leao (71./Rebić), Ibrahimović.

Sodnik: Marco di Bello

SPEZIA – JUVENTUS 1:4 (1:1)
Pobega 32.; Morata 14., Ronaldo 59., 76./11-m, Rabiot 67.

Spezia: Provedel, Salva, Terzi (88./Ismajli), Chabot (74./Dell'Orco), Bastoni, Bartolomei, Ricci, Pobega (74./Estevez), Verde (46./Agudelo), Nzola, Diego Farias (73./Gyasi).

Juventus: Buffon, Danilo, Bonucci (77./Frabotta), Demiral, Cuadrado, Bentancur (62./Rabiot), Arthur, McKennie (62./Ramsey), Chiesa, Dybala (56./Ronaldo), Morata (78./Kuluševski).

Sodnik: Rosario Abisso

TORINO – LAZIO 3:4 (2:1)
Bremer 19., Belotti 24./11-m, Lukić 87.; Pereira 15., Milinković Savić 19., Immobile 95./11-m, Caicedo 98.

VERONA - BENEVENTO 3:1 (1:0)
Barak 17., 63., Lazović 77.; Lapadula 56.
RK: Caprari 73./Benevento

Odigrano v soboto:
CROTONE – ATALANTA 1:2 (1:2)
Simy 40.; Muriel 26., 38.
RK: Stroppa 72./Crotone
Iličić (Atalanta) je igral v drugem polčasu.

INTER – PARMA 2:2 (0:0)
Brozović 63., Perišić 92.; Gervinho 46., 62.
Handanović je branil vso tekmo; Kurtić je igral do 74. minute, Turk pa je sedel na klopi.

BOLOGNA – CAGLIARI 3:2 (1:1)
Barrow 45., 56., Soriano 52.; Joao Pedro 15., Simeone 47.

MILAN                6  5 1 0 14:5  16
SASSUOLO             6  4 2 0 18:9  14
JUVENTUS             6  3 3 0 14:5  12
ATALANTA             6  4 0 2 17:13 12
NAPOLI (-1)          6  4 0 2 14:7  11
INTER                6  3 2 1 15:10 11
VERONA               6  3 2 1  8:3  11