Cristiano Ronaldo ostaja pri desetih ligaških zadetkih v letošnji sezoni. Foto: Reuters

Josip Iličić zaradi prehlada v Torino ni odpotoval. Njegovi soigralci so znova pokazali dobro igro, v drugem polčasu je igral tudi kapetan Papu Gomez, ki se je pred dvema tednoma sprl s trenerjem Gian Pierom Gasperinijem.

V 29. minuti je staro damo s sijajnim strelom z 20 metrov v vodstvo popeljal Federico Chiesa, za katerega je bil to prvi zadetek v italijanskem prvenstvu v majici Juventusa po oktobrskem prihodu iz Fiorentine.

Iz podobnega položaja je s strelom pod prečko v 57. minuti izenačil Švicar Remo Freuler, ki se je med strelce vpisal prvič po februarski tekmi osmine finala Lige prvakov proti Valencii.

Ronaldo zastreljal 11-metrovko na tekmi Juventus - Atalanta

Štiri minute pozneje je dobro razpoloženi vratar Pierluigi Gollini ubranil slab strel Ronalda z 11 metrov. Nekaj lepih obramb je zbral tudi Wojciech Szczesny.

Juventus je do zdaj zbral po šest zmag in remijev ter na lestvici zaseda tretje mesto za Milanom in Interjem.

Rdeče-črni so se po nedeljskem remiju proti Parmi tudi z Genoo razšli z 2:2, znova so se porazu izognili v zadnjih minutah. V 83. minuti je za točko zadel 20-letni Francoz Pierre Kalulu, ki je šele drugič igral v italijanskem prvenstvu.

Handanović med junaki zmage Interja

Inter je v Serie A zmagal petič zapored. Za uspeh nad Napolijem z 1:0 je imel veliko zaslug Samir Handanović, ki se je v drugem polčasu izkazal z dvema izjemnima obrambama. Prva mu je uspela tik pred edinim zadetkom v 71. minuti, ko je po prekršku vratarja Davida Ospine nad Matteom Darmianom z 11-metrovke mrežo zatresel Romelu Lukaku. Lorenzo Insigne je bil zaradi protestov izključen.

Andrea Petagna, ki je že v prvem polčasu zamenjal poškodovanega Driesa Mertensa (gleženj), je v sodnikovem podaljšku lepo streljal iz obrata, a je izenačenje preprečila vratnica.