Zlatan Ibrahimović je na osmih tekmah Serie A v tej sezoni dosegel 12 golov in je na drugem mestu lestvice strelcev. Vodi Cristiano Ronaldo s 15 zadetki. Foto: Reuters

Milančani, ki so na vrhu že od 4. krogu, lovijo prvi "scudetto" po letu 2011. Pred Juventusom, ki je naslov osvojil v zadnjih devetih letih, ima kar 10 točk naskoka.

39-letni Šved, ki je zadnjič v začetni postavi igral 22. novembra v Neaplju, je bil znova vodja na igrišču. V 7. minuti je izsilil najstrožjo kazen in jo suvereno unovčil, ko je poslal vratarja Alessia Cragna v napačno smer. Milan je imel veliko priložnost tudi v 36. minuti, ko je branilec Davide Calabria zadel vratnico.

V 52. minuti je Calabria z izjemno diagonalno podajo s svoje polovice poslal žogo v kazenski prostor Cagliarija, Ibrahimović pa je z levico povišal na 0:2. Stranski sodnik je dvignil zastavico, a se je zmotil. Odlični napadalec se je izognil prepovedanemu položaju in videosodnik je zadetek upravičeno priznal. Za Ibrahimovića je bil to že 12. zadetek v tej sezoni. Ni se pretirano veselil, namenil je nekaj sočnih kletvic klopi Cagliarija, ki se je sprva veselila razveljavitve gola.

Ob koncu tekme je imel Cagliari igralca več na igrišču, saj je Alexis Saelemaekers, ki je na igrišče prišel v 66. minuti, prejel rumeni karton v 68., drugega pa v 75. A te prednosti domači niso izkoristili in ostalo je pri 0:2.

Mandžukić že opravil zdravniški pregled
Mario Mandžukić je že prispel v Milano in uspešno opravil zdravniški pregled. 34-letni napadalec bo v torek podpisal pogodbo do konca sezone za 1,8 milijona evrov z možnostjo podaljšanja še za sezono 2021/22. Odlični napadalec je prekinil sodelovanje s katarskim Al-Duhailom.

“Mandžo” se je dokazal pri zagrebškem Dinamu med letoma 2006 in 2009, v Bundesligi je bil Wolfsburg odskočna deska za Bayern. V Münchnu je v sezoni 2012/13 osvojil trojno krono in zadel tudi v finalu Lige prvakov na Wembleyju proti dortmundski Borussii. Igral je še za Atletico Madrid in Juventus. Za hrvaško reprezentanco je odigral 89 tekem in dosegel 33 golov.

Pioli: Vodstvo kluba je zelo ambiciozno, želi znova na vrh
"Vedno sem zagovarjal igro z dvema napadalcema. Eden je v sredini, drugi pa na levi strani. Nisem se še pogovarjal o taktiki z Mandžukićem. Čaka nas veliko tekem, tu sta še pokal in Evropska liga. Vodstvo kluba je zelo ambiciozno, želi znova na vrh. Mandžukićev prihod je dokaz za to. Potrebujem širok kader, saj štejejo kakovostne minute, in ne število odigranih minut na posameznika," je poudaril trener Stefano Pioli, ki je pogled že usmeril proti sobotni tekmi z Atalanto na San Siru.

Giampaolo ni več trener Torina
Vodstvo Torina se je odločilo za menjavo trenerja. Marco Giampaolo je po remiju s Spezio (0:0) v soboto ostal brez službe, potem ko je jeseni sedel na vročo klop. Njegov najverjetnejši naslednik bo nekdanji trener Genoe Davide Nicola. Uradno naj bi Torino novico o novem trenerju sporočil v torek.