Inter je izgubil pomembni točki. Foto: Reuters

V prvi tekmi dneva med Interjem in Sassuolom so varovanci Antonia Conta na domači zelenici doživeli spodrsljaj, ki jih je oddaljil od vodilne ekipe Serie A.

Sassuolo je na San Siru povedel že v 4. minuti, z diagonalnim strelom je obrambo Interja in Samirja Handanovića prelisičil Francesco Caputo. Inter je izenačil v 41. minuti, in sicer z uspešno izvedeno 11-metrovko Romeluja Lukakuja.

To je bil prvi poraz Lazia po septembru 2019 in 21 tekmah. Foto: Reuters

Ob koncu prvega polčasa je Inter do vodstva povedel Cristiano Biraghi z izjemnim golom – po podaji v kazenskem prostoru je žogo poslal pod prečko (2:1). Domenico Berardi je v 81. minuti poskrbel za izenačenje, streljal je z bele točke, Handanović je bil sicer blizu obrambi, a se mu je žoga pod telesom izmuznila v mrežo. Tekma je spet postala zanimiva. V 86. minuti je Inter proslavil nov gol, po prostem strelu z leve strani je iz neposredne bližine mrežo zatresel Iglesias Borja Valero. Tri minute pozneje je do odbitka v kazenskem prostoru prišel Giangiacomo Magnani, streljal je od blizu, Handanović je bil nemočen.