Cristiano Ronaldo je bil natančen z bele točke, v drugem polčasu pa bi lahko še dvakrat zatresel mrežo Bologne. Foto: Reuters

Po porazu v finalu italijanskega pokala proti Napilju prejšnjo sredo so izbranci Maurizia Sarrija vse misli usmerili k boju za deveti zaporedni "scudetto". Glavni tekmec je Lazio, ki bo 20. julija prišel v Torino.

Ronaldo tokrat natančen z bele točke
Na stadionu Renato Dall'Ara so gostje povedli sredi prvega polčasa. Stefano Denswil je v kazenskem prostoru za dres povlekel Matthijsa de Ligta. Oglasil se je videosodnik, posnetek pa si je ob strani črti ogledal tudi Gianluca Rocchi, ki je nato pokazal na belo točko. Cristiano Ronaldo, ki je v polfinalu pokala proti Milanu z enajstih metrov zadel le vratnico, je bil tokrat bolj natančen.

Paulo Dybala je poskrbel za vrhunec večera v Bologni. Foto: Reuters

Mojstrovina Dybale
Torinčani na obeh pokalnih tekmah po trimesečnem premoru niso zadeli. Vodilni gol jim je dal krila in v 36. minuti so izvedli res lepo akcijo. Federico Bernardeschi je s peto zaposlil Paula Dybalo, Argentinec pa je s 17 metrov z levico mojstrsko zavrtinčil žogo v mrežo.

Danilo na zelenici le 25 minut
V drugem polčasu so gostje nadzorovali potek srečanja. Vstopili so Danilo, Blaise Matuidi, Aaron Ramsey in Douglas Costa. Ronaldo je minuto pred koncem iz bližine še tretjič zatresel mrežo Bologne, a zadetek ni veljal zaradi prepovednega položaja. Danilo je bil na zelenici le 25 minut, saj je hitro prejel dva rumena kartona, a v sodnikovem dodatku izključitev ni več vplivala na razplet srečanja.

Visoka zmaga Milana
Lecce je izgubil proti Milanu z 1:4. Zasedba iz lombardijske prestolnice je po nadaljevanju po koronski krizi zanesljivo prišla do treh točk tudi brez poškodovanega Zlatana Ibrahimovića.

V 26. minuti je Hakan Calhanoglu z desne strani podal v kazenski prostor, kjer je Samu Castillejo spretno podstavil levico.

Siniša Mihajlović se je zapletel v pogovor z Miralemom Pjanićem. Trener Bologne se uspešno bori z levkemijo. Foto: Reuters

Lecce je izenačil v 54. minuti, ko je po prekršku rezervista Mattea Gabbia z bele točke izenačil Marco Mancosu. Veselje gostiteljev ni trajalo dolgo. Že minuto zatem je Milan znova povedel. Hakan Calhanoglu je močno streljal, vratar Gabriel je žogo odbil, Giacomo Bonaventura pa jo je pospravil v mrežo.

Razpoloženi Calhanoglu je v 57. minuti z izjemno podajo našel Anteja Rebića, ki je stekel sam proti vratom in z desnico povišal na 1:3. Končni izid je postavil Rafael Leao z glavo v 72. minuti.

Obračun v Firencah med Fiorentino in zadnjeuvrščeno Brescio se je končal brez zmagovalca (1:1).