To je zadnji krog pokalnega tekmovanja, ki se igra po medobčinskih nogometnih zvezah. Zmagovalci bodo igrali v šestnajstini finala.

Jurovski Dol je član 1. lige MNZ Maribor. Srečanje v Ljudskem vrtu si je ogledalo kar 3500 gledalcev, tudi gostje so imeli veliko podporo.

Trener vijoličastih Ante Šimundža je precej premešal začetno enajsterico. Prvič v letošnji sezoni je bil v vratih Menno Bergsen. Na seznamu poškodovanih ostajata Martin Milec in Gregor Sikošek, počivali so dobili Ažbe Jug, Josip Iličić, Jan Repas, Aleks Pihler in Max Watson.

Najstnik Lorber hitro pokvaril načrte gostov
Gostje iz Slovenskih goric so mrežo ohranili nedotaknjeno le štiri minute. Z leve strani je v kazenski prostor podal Mark Strajnar, Arnelu Jakupoviću ni uspelo priti do strela, za njim pa je tik ob vratnici žogo v mrežo preusmeril Marcel Lorber. 19-letni vezist je v 27. minuti povišal na 2:0 po podaji Jakupovića.

"Petarda" že do odmora
V 34. minuti je Behar Feta s podajo na sredini igrišča zaposlil Jakupovića, ki se je odločil za strel s 35 metrov in mojstrsko je poslal žogo čez vratarja Lovrenčiča v mrežo. V naslednji akciji je Hilal El Arabi Soudani z desne strani podal pred gol, Jakupović je žogo preusmeril, v lastno mrežo pa jo je poslal Divjak.

Tik pred odmorom je bil znova v vlogi podajalca Strajnar, Marko Kolar pa je potisnil žogo v mrežo.

V drugem polčasu lahko delo za vijoličaste
Prvi gol v drugem polčasu je v 55. minuti dosegel Marin Laušić. V zadnjih desetih minutah je gostom zmanjkalo moči. Junak sobotne zmage nad Rogaško Erico Castro je podal, Xhuliano Skuka pa je žogo poslal mimo vratarja Matica Repe in jo potisnil v prazno mrežo.

Zadnja dva zadetka je dosegel Jakupović, piko na i je postavil z bele točke, potem ko so gostje podrli Skuko v kazenskem prostoru.