Taktična tekma pred 68.000 gledalci na stadionu Wanda Metropolitana ni navdušila nogometnih sladokuscev, saj je bilo malo priložnosti. Real je imel žogo nekaj več v nogah (55:45), sprožil pa je tudi en strel več (3:2) v okvir vrat.

Jan Oblak je znova odlično opravil delo. Foto: Reuters

Oblak ustavil Benzemaja
Oblak se je še posebej izkazal v 75. minuti, ko je s sijajno parado ubranil poskus Karima Benzemaja z glavo in tako preprečil vodstvo Reala. Pred tem je Škofjeločan v prvem polčasu ustavil tudi poskus Tonija Kroosa. Real se je z remijem zavihtel na vrh lestvice, Atletico je s točko manj tretji.

Barcelona slavila v predmestju Madrida
Barcelona še vedno ne igrajo prepričljivo, a tokrat ji je uspelo zmagati, saj je v predmestju Madrida z 2:0 premagala Getafe. Getafe v španskem prvenstvu slovi kot najbolj fizično moštvo, v letošnji sezoni La Lige je pred sobotno tekmo proti Barceloni storilo kar 117 prekrškov, veliko več kot katera koli ekipa španske elite.

Luis Suarez je v Getafeju dosegel prvi zadetek po 14 dneh, ko se je dvakrat vpisal med strelce na prvenstveni tekmi proti Valencii. Foto: Reuters

Groba in brezkompromisna igra je bila tudi del taktične zamisli trenerja Joseja Bordalasa. Njegovi varovanci so uspešno zaustavili katalonskega velikana, ta je v vodstvo švignil šele v 41. minuti, ko se je med strelce vpisal Luis Suarez.

Mat v dveh potezah

Marc-Andre ter Stegen je žogo globoko na svoji polovici podal v napad, kjer je Suarez z lobom 'iz prve' z desnico matiral nemočnega Davida Sono za 1:0. Na uvodu drugega polčasa je končni izid postavil Junior Firpo. 23-letni levi bočni branilec iz Dominikanske republike je žogo iz bližine potisnil v mrežo, potem ko jo je v njegovo smer po Perezovem strelu z razdalje odbil domači vratar. Katalonci so srečanje končali z nogometašem manj, v 82. minuti je bil izključen branilec Clement Lenglet.