Trenutek ob izteku rednega dela, ko je bil izključen Mehdi Taremi in je moral Iran v podaljšek z igralcem manj, česar pa Sirija ni izkoristila. Foto: AP

Mehdi Taremi je v 34. minuti izkoristil najstrožjo kazen, sredi drugega pa so do nje prišli tudi na igrišču podrejeni Sirci. Za izenačenje je zadel Omar Harbin. Iranci številnih strelov niso znali pretvoriti v drugo vodstvo, nato pa je v zadnjih sekundah rednega dela Taremi naredil neumnost in po nepotrebnem storil prekršek za drugi rumeni karton. V podaljšku Sirija ob jalovi pobudi ni resno zagrozila, zanašanje na sicer izvrstnega vratarja Ahmada Madanieha pa se jim je maščevala.

Alireza Beiranvand je takole ukrotil 11-m, napredovanje pa je v peti seriji potrdil Ehsan Hajsafi. Foto: AP

Pri izvajanju enajstmetrovk so bili namreč strelci izjemno natančni in tudi drzni z visokimi streli pod prečko. A Sircem se je zataknilo v drugi seriji, ko je Fahd Jusef ustrelil naravnost v roke Alireze Beiranvanda, ki je na koncu postal junak dvoboja. Iran zdaj v osmini finala čaka Japonska, a brez kaznovanega Taremija.

Japonci natresli štiri gole, enega tudi v lastno mrežo

Japonski vratar 21-letni Zion Suzuki je dosegel enega bolj nenavadnih avtogolov, saj je ob lovljenju žogo poslal še enkrat v zrak, nakar je zgrešil še drugo lovljenje, pri čemer ga je oviral lastni napadalec Ueda in žoga je pristala v japonskem golu. Foto: Reuters

Na prvem srednem dvoboju osmine finala azijskega prvenstva se ni ponovilo presenečenje. Japonska je preprečljivo nadigrala Bahrajn s 3:1, pri čemer pa so si modri samuraji sami zapletli življenje, ko si je vratar Zion Suzuki kar sam zabil gol za 2:1.

Japonci so prevladovali in veliko streljali. Pritisk so kronali po pol ure igre, ko je po strelu z razdalje v vratnico do odbitka prvi prišel Ricu Doan in spretno zadel za 1:0. Japonska pobuda se je nadaljevala v drugem polčasu, ko so Bahrajnčani v 49. minuti podarili drugi gol – branilec je podal nazaj naravnost na nogo Takefuse Kuba, ki mu ni bilo težko podvojiti vodstva.

Gol Uede v 72. minuti, ki je potrdil japonsko napredovanje. Foto: Reuters

Ob zaostanku 0:2 je Bahrajn le zaigral podjetneje in prišel do gola v 64. minuti, ki pa si ga je kar sam dal nespretni vratar Zion Suzuki, ko je nespretno lovil visoko žogo po prekinitvi. Ko so Bahrajnčani pritiskali in iskali izenačenje, je vse dvome o potniku za četrtfinale razblinil Ajase Ueda, ki je z dvojno podajo izigral obrambo in nato še lepo zadel iz težkega kota. Ueda je bil sicer sokriv za avtogol, ker je bil s skokom v napoto Suzukiju ob drugem lovljenju žoge.