Nikica Jelavić je znova zablestel v pravem trenutku in Igorju Štimcu z ramen spravil precej bremena. Foto: Reuters
Robbie Keane
Robbie Keane je začel preobrat Ircev proti Kazahstanu v zadnjih minutah. Foto: Reuters
Vedad Ibišević
Vedad Ibišević se je proti Liechtensteinu veselil kar treh golov. Foto: Reuters
Bolgarski nogometaši
Bolgari so presenetili Italijane. Foto: Reuters
James Milner
Angleži pričakovano niso imeli težav z Moldavijo, James Milner je dosegel četrti gol. Foto: Reuters
Robin van Persie
Robin van Persie ne trese mrež le v klubskem (Manchester United), temveč tudi v reprezentančnem dresu. Foto: Reuters

Tekmo 1. kroga kvalifikacij za SP na Maksimirju je proti Makedoniji odločil Nikica Jelavić (1:0).

Napadalec Evertona je v igro vstopil šele po uri igre in zadel v 69. minuti po akciji Luke Modrića in Maria Mandžukića, ki je žogo z glavo poslal pred makedonska vrata, tam pa jo je prav tako z glavo v mrežo poslal Jelavić.

Šimunić žogo izbil z golove črte
Makedonci so bili v prvem polčasu celo podjetnejši, v drugem delu pa po prejetem zadetku "stisnili" gostitelje, a niso imeli pravih priložnosti za izenačenje. Eduardo in Goran Pandev sta zatresla okvir vrat, Josip Šimunić pa je žogo v prvem polčasu po strelu Vanca Sikova izbil z golove črte. Tekmo na Maksimirju si je v družbi Predraga Mijatovića ogledal tudi Realov trener Jose Mourinho. Še težji test za Hrvate prihaja v torek, ko odhajajo v goste k Belgiji.

Capello začel z gladkih 2:0
Italijanski trener Capello je na klopi Rusije v skupini F ugnal Severno Irsko, za zmago z 2:0 sta zadela Viktor Faizulin in Roman Širokov. Faizulin je šele na svoji drugi tekmi v dresu Rusije zadel z lepo odmerjenim strelom, Širokov pa je bil uspešen z bele točke po prekršku Craiga Cathcarta nad Aleksandrom Kokorinom.

Prenovljena Italija do točke v Sofiji
Bolgari so v Sofiji prišli do zasluženega remija v skupini B proti prenovljeni Italiji (2:2). Gianluigi Buffon ni imel pravih možnosti ob sijajnem strelu Stanislava Manoleva s 30 metrov, nato pa je na sceno stopil Romin napadalec Osvaldo in še pred polčasom poskrbel za 1:2. Georgij Milanov je zadel z 10 metrov po podaji Ilijana Mitsanskega.

Portugalci s težavo do točk v Luksemburgu
Portugalci so le s težavo prišli do zmage v Luksemburgu (1:2), potem ko sta po zaostanku zadela kapetan Cristiano Ronaldo (tokrat se je zadetka za razliko od zadnje tekme v Realovem dresu veselil) in Helder Postiga v 54. minuti.