Nogometaši Radomelj se veselijo velikega uspeha skupaj z navijaško skupino Mlinarji, ki je glasno navijala vseh 125 minut. Foto: MMC RTV SLO/M. R.

Goričani, ki so v pretekli sezoni prvič izpadli iz prvoligaške druščine, so povedli v 23. minuti. Nigerijec Bede Osuji je po dolgi podaji Jake Kolenca sijajno podstavil levico in žogo s 15 metrov poslal v mrežo. Sedem minut pred odmorom je Lamin Colley ušel po desni strani. Gostiteljem ga ni uspelo dovolj hitro pokriti in 26-letni Gambijec je z diagonalnim strelom z desnico povišal na 0:2.

V 38. minuti je Matic Ahačič z leve strani podal pred vrata, kjer je Sacha Varga ob bližnji vratnici poslal žogo v mrežo. Dve minuti pred odmorom je Anže Pišek z močnim diagonalnim strelom z levico z 20 metrov izenačil na 2:2.

V drugem polčasu sta mreži mirovali in na vrsti je bilo dodatnih 30 minut. Odločitev je padla v 104. minuti, ko je v gneči v kazenskem prostoru Gorice najbolje reagiral kapetan Cerar, ki je najprej stresel prečko, odbito žogo pa poslal v mrežo za veliko veselje na tribunah.

Radomlje so v letošnji sezoni še brez poraza in vodijo v drugi ligi z 19 točkami po sedmih krogih. Gorica je na petem mestu s 13 točkami.

Visoka zmaga Celjanov
Nogometaši Celja so v Tolminu zmagali kar s 6:0. Dvakrat je bil natančen Luka Kerin, Žan Benedičič, Ivan Božić, Gašper Koritnik in Jakob Novak pa so zadeli po enkrat.