Rudar je z zmago pri Rudarju poskrbel, da so gostje dobili kar 10 od 12 tekem 1. kroga Pokala Slovenije. Doma sta se napredovanja veselila le Tolmin in Koper. Foto: www.alesfevzer.com
Sorodna novica Triglav z deveterico zdržal silovite napade Brežic, Koper razbil Beltince

Dvanajsti obračun 1. kroga Pokala Slovenije je prinesel soočenje Brava in Rudarja. Na stadionu ŽAK-a v Šiški so prvi zadeli Velenjčani, ko je bil po pol ure igre na pravem mestu 21-letni Hrvat Borna Petrović, posojeni igralec Dinama Zagreb. Ljubljančani so izenačili sredi 2. polčasa po zaslugi 28-letnega napadalca Mustafe Nukića, ki je ob kopici zapravljenih priložnosti le zadel po preigravanju.

A veselje domačih gledalcev ni dolgo trajalo, saj je bil samo dve minuti po izenačenju zaradi drugega rumenega kartona izključen Nigerijec Ovbokha Agboyi. Ogorčenje in pritožbe Brava ob izključitvi kapetana niso pomagale.

Kreflov gol strl voljo Brava
Če je izid ostal 1:1 vse do konca rednega dela, pa v podaljšku ni bilo več dvoma o razpletu. Knapi so s pridom izkoristili prednost igralca več, že v 5. minuti dodatka je Aljaž Krefl zadel skorajda iz mrtvega kota. Bravo se z 10 igralci ni več mogel upirati, Rudar pa je prek Tomaševića in Radića prišel na koncu do visoke zmage, četudi šele v podaljšku in številčni premoči.

Čez mesec dni nadaljevanje pokala
Pokal Slovenije se bo z 2. krogom nadaljeval sredi septembra, ko se bodo tekmovanju priključili tudi vsi štirje slovenski udeleženci v evropskih tekmovanjih: Maribor, Olimpija, Domžale in Mura.