Cristiano Ronaldo je bil zelo jezen ob vrnitvi na prvenstvene tekme. Real na domačem stadionu letos še ni zmagal, z Valencio (2:2) in Levantejem (1:1) je osvojil le točko in za vodilno Barcelono zaostaja že sedem točk. Foto: Reuters
Antonio Sanabria
Antonio Sanabria je izkoristil veliko prostora v sodnikovem dodatku. Foto: Reuters
Jan Oblak
Jan Oblak je blestel na San Mamesu. Foto: Reuters
Lionel Messi ni bil na začetku španskega prvenstva še nikoli tako učinkovit. Foto: Reuters

Izbranci Zinedina Zidana za vodilno Barcelono zaostajajo že sedem točk. Vratar Betisa Antonio Adan je spravljal v obup Madridčane, v 94. minuti pa je z glavo zadel Antonio Sanabria po podaji Antonia Barragana z desne strani.
V nedeljo so evropski prvaki izenačili rekord brazilskega Santosa, ki je s Pelejem na čelu med letoma 1961 in 1963 zadel na 73 zaporednih tekmah. 65.000 gledalcev na stadionu Santiago Bernabeu ni dvomilo, da bo absolutni rekord padel danes, a močno so se ušteli.

Bale s peto najbližje zadetku
Cristiano Ronaldo
je zaigral prvič v letošnji sezoni v španskem prventsvu, vendar to ni bil njegov večer. V prvem polčasu gostitelji niso bili učinkoviti, še bolj pa so pritisnili v nadaljevanju. Četrt ure pred koncem je po podaji Danija Carvajala z desne strani skušal Gareth Bale s peto matirati Adana, ki pa se je iztegnil in velemojstrsko preusmeril žogo v vratnico. Zidane je skušal na vse načine priti do zmagovitega zadetka, v igro je poslal tudi Marca Asensia in Borjo Mayorala, ki je imel veliko priložnost, a je bil Adan na pravem mestu.
Izjemni Adan zaklenil vrata
30-letni Adan je celotno mladinsko kariero igral za Real, kjer pa v članski konkurenci ni dobil veliko priložnosti, le sedemkrat je v prvenstvu stal v vratih kraljevega kluba, zato se je leta 2013 odločil za odhod v Serie A, kjer je okrepil Cagliari, nato pa se je preselil k Betisu, kjer je stalni član udarne enajsterice.
V zadnjih minutah je odšel v napad celo kapetan Sergio Ramos in Andaluzijci so imeli ogromno prostora za protinapade. Sanabria je po podaji Andresa Guardada zatresel mrežo v 90. minuti, vendar je bil v prepovedanem položaju. Štiri minute zatem je v zadnji akciji na tekmi Sanabria šokiral evropske prvake. Real ni zadel prvič po prvi polfinalni tekmi Lige prvakov aprila 2016 na stadionu Etihad v Manchestru (0:0). Kar 512 dni je minilo od takrat.

Oblak obranil strel Aduriza z bele točke
Mestni tekmec Atletico ostaja neporažen. Na vročem San Mamesu je osvojil vse tri točke (1:2). Štiri minute pred odomoro je Filipe Luis naredil prekšek na črti kazenskega prostora. Aritz Aduriz je izvedel najstrožjo kazen, njegov strel v levi kot pa je s sijajno parado odbil Jan Oblak.

V 55. minuti je Angel Correa zadel z bližine po podaji Kokeja. Yannick Carrasco je povišal vodstvo gostov v 73. minuti, ko je spretno zadel z diagonalnim strelom z desnico po sijajni podaji Antoina Griezmanna. Francoz je poslal žogo prek vseh branilcev Bilbaa. Oblak je klonil le v 92. minuti, ko ga je z volejem z osmih metrov ukanil Raul Garcia.

Nov šov Messija na Camp Nouu
Lionel Messi
nadaljuje odlične predstave na začetku nove sezone. K zmagi Barcelone nad Eibarjem s 6:1 je prispeval kar štiri gole. 30-letni Argentinec je tako na petih tekmah španskega prvenstva dosegel devet zadetkov, skupaj na osmih tekmah v vseh tekmovanjih že 12. Messi je v letu 2017 na 40 obračunih premagal nasprotne vratarje 43-krat.

Proti Eibarju je prvi gol zabil v 20. minuti iz enajstmetrovke. Pred polčasom se je med strelce vpisal Paulinho, na začetku drugega dela pa še Denis Suarez. Poker zadetkov je Messi dosegel v 59., 62. in 87. minuti. V presežnikih je o čudežnem Argentincu govoril tudi trener Ernesto Valverde: "Ne vem, kaj naj še povem o njem. On je eden najbolj inteligentnih igralcev, kar sem jih kdaj koli videl na nogometni zelenici."

Barcelona je po slabem začetku avgusta, ko jo je v španskem superpokalu nadigral Real Madrid, nadaljevala silovito. V španskem prvenstvu je na petih tekmah zbrala vse točke, v Ligi prvakov je premagala Juventus.