Veliko veselje Josipa Iličića in Duvana Zapate, Slovenec je podal, Kolumbijec pa zatresel za 3:3 in veliko vrnitev Atalante proti Romi. Foto: EPA

Nedelja se je na Apeninskem polotoku nogometno začela z obračunom zadnjega Chieva in Fiorentine, kjer se je pričakovala gladka zmaga gostov, ki so po slabe pol ure že vodili z 2:0. A se leteči oslički niso predali, zaradi poškodbe soigralca je v 30. minuti vstopil tudi Boštjan Cesar. Chievo je uspel izenačiti na 2:2, prišel do prednosti igralca več, a nato se je razkrilo, zakaj so skorajda že uradno drugoligaš. V zadnjih 12 minutah je dvakrat zadel Federico Chiesa, sin izvrstnega strelca Enrica Chiese.

Ronaldo odločil derbi v Rimu

Atalanta napadala, Roma zabijala
V Bergamu vlada nogometna evforija, saj najučinkovitejše moštvo Serie A skrbi za vznemirljive tekme in napada mesta za uvrstitev v evropska tekmovanja. A obračun Atalante z Romo se je začel obupno, že v 3. minuti je mladi Nicolo Zaniolo spretno s prsmi odložil žogo za tokratnega kapetana Rimljanov Edina Džeka in 0:1. Modro-črne je hitro prebudil Josip Iličić, a so bili njegovi streli z levico vsi po vrsti blokirani. Med juriši Bergamčanov je Roma zabijala iz protinapadov, Džeko drugič v 33. minuti, nato še Stephan El Shaaraqy v 40. Tik pred odmorom je upanje gostiteljem vlil Timothy Castagne.

Iličić je že prejel rumeni karton, zaradi česar bi moral izpustiti naslednjo tekmo Serie A, a je sodnik Giampaolo Calvarese po ogledu posnetka rumeni karton spremenil v najstrožjo kazen Atalante. Foto: EPA

Iličić podal vročemu Zapati za končnih 3:3
Drugi polčas je bil povsem enostranski - Atalanta je sprožala napad za napadom, ki jih je režiral napadalni trio Papu Gomez, Iličić in vroči Duvan Zapata. Kapetan domačih Gomez je v 59. minuti našel branilca Rafaela Toloia za 2:3, obroč okoli vrat Robina Olsena se je še zategnil.

30-letni Kranjčan je v 70. minuti prodrl v kazenski prostor in padel, sodnik mu je že pokazal rumeni karton, a se je tudi odločil za VAR, pri čemer si je po ogledu posnetka hitro premislil in pokazal na enajstmetrovko. Vendar je Zapata z bele točke grdo zgrešil, a se je razigrani Kolumbijec oddolžil že v naslednji minuti. V ogenj ga je z globinsko podajo poslal ravno Iličić, Zapata pa je ob pomoči branilca zatresel za 3:3. Že 15. gol Duvana Zapate na zadnjih 9 tekmah! V zaključku je Atalanta opustila popolni napad, a še vedno imela ogromno prostora in tudi nekaj priložnosti, da bi uprizorila popolni preobrat.

SPAL je z velikim preobratom prišel do velike zmage v Parmi, po kateri imajo zdaj že 7 točk prednosti pred območjem izpada. Foto: EPA

Kurtiću s streli ni šlo, zato pa podal za 2:2
Takšen zasuk je sočasno uspel SPAL-u, ki je pri Parmi sicer zaostajal "le" z 0:2. Nato pa so Ferrarčani pod vodstvom Jasmina Kurtića v zadnjih 20 minutah dosegli tri gole. Belokranjec, ki je na zelenici nesporni vodja SPAL-a, je poskusil s kar 8 streli, a je bil 2-krat blokiran, 6-krat pa je zgrešil vrata. Zato se je Kurtić oddolžil s podajo iz kota za 2:2, z glavo je zadel Andrea Petagna. Odločitev je padla v zadnjih minutah, po odbitku je žogo pobral branilec Mohamed Fares in z razdalje zabil za 2:3.

Inter poražen pri Torinu
Manj učinkoviti so bili strelci v nedeljo zvečer. Inter je razočaral pri Torinu, kjer je izgubil z 1:0. Po podaji Cristiana Ansaldija je Armando Izzo v 35. minuti dobil skok in spretno udaril z glavo, s čimer je prevaral tudi Samirja Handanovića. Milančani so sicer imeli svoje priložnosti, a je bil Lautaro Martinez nenatančen, v končnici tekme pa je bil zaradi nešportnega obnašanja izključen še Matteo Politano. S porazom je Inter še dodatno izgubil stik z drugim Napolijem, medtem ko je vodilni Juventus daleč, daleč spredaj.

V prvem polčasu v Rimu Juventus ni poskusil niti z enim strelom, kar je po Opti sploh prvič, od kar leta 2004 beležijo podatke. Na koncu so Torinčani zadeli z edinim streloma v okvir vrat Lazia. Foto: Reuters

Portugalca za preobrat Juventusa pri Laziu
Stara dama sicer na zadnji nedeljski tekmi pri Laziu še zdaleč ni blestela. Rimljani so imeli pobudo in kopico strelov, ki pa so jih serijsko zapravljali, zlasti Sergej Milinković-Savić in Ciro Immobile. A v 59. minuti je kot Laziu prinesel vodstvo - nesrečno je z glavo žogo v lastno mrežo poslal Emre Can. Nekaj minut zatem je imel Immobile na nogi zaključno žogo, a je udaril tik nad prečko. Sledil je preobrat za slavje Torinčanov. V prvem resnem napadu Juventusa na tekmi v 74. minuti je izenačil Portugalec Joao Cancelo. V 88. minuti je sledila sporna situacija, po kateri je Juventus dobil najstrožjo kazen, ki jo je neusmiljeno s strelom pod prečko izkoristil kdo drug kot Cristiano Ronaldo.