Sergej Milinković Savić je s treh metrov matiral Samirja Handanovića. Foto: Reuters

Na San Siru je odločil Sergej Milinković Savić v 13. minuti. Srbski reprezentant je bil natančen z glavo s treh metrov po natančnem predložku Luisa Alberta z leve strani. Žogo je zabil pod prečko in Samir Handanović je bil nemočen.

Tri minute pred odmorom se je nekdanji slovenski reprezentančni vratar izkazal z izjemnim refleksom po strelu Bastosa z glavo, v sodnikovem dodatku pa je z eno roko akrobatsko odbil še nevaren strel Luisa Alberta.

Inter je imel več strelov (11:6) in večjo posest (60:40 %), a si ni ustvaril veliko priložnosti. Matteo Politano je v 65. minuti z roba kazenskega prostora streljal prek vrat.

Gregoire Defrel je že po pol minute igre unovčil veliko napako Gianluigija Donnarumme. Foto: Reuters

Poraz Milana po veliki napaki Donnarumme
Lazio ima 48 točk, a ima tudi tekmo manj. Inter je tretji s 53 točkami, sledi pa Milan z 51 točkami. Izbranci Gennara Gattusa so v soboto zvečer ostali praznik rok v Genovi. Sampdoria je bila boljša z 1:0. Neverjetno napako si je po pol minute igre privoščil Gianluigi Donnarumma. Žogo je poslal naravnost na nogo Gregorira Defrela. Napadalec Sampdorie je bil presenečen nad darilom, a ga je z veseljem sprejel in poslal žogo v prazno mrežo.

Polom Rome v drugem polčasu
Na Olimpicu je Roma proti Napoliju zdržala do odmora. Neapeljčani so povedli že v 2. minuti, ko je Simone Verdi v kazenskem prostoru zaposlil Arkadiusza Milika, ki si je mojstrsko zaustavil žogo in jo pospravil pod prečko. V četrti minuti sodnikovega dodatka prvega polčasa je vratar Napolija Alex Meret podrl Patrika Schicka, z bele točke pa je bil zanesljiv Diego Perotti.

Moise Kean se je veselil tretjega zadetka v letošnji sezoni. Na zelenici je bil v vsej sezoni le 124 minut. Foto: EPA

Takoj na začetku drugega dela je Jose Callejon z desne strani poslal žogo pred vrata, Robin Olsen je bil prekratek, na daljši vratnici pa je Dries Mertens zatresel mrežo za novo vodstvo Napolija. V 55. minuti je Fabian Ruiz ušel po levi strani in podal v kazenski prostor, kjer je Verdi z levico povišal na 1:3. Končni izid je postavil rezervist Amin Younes devet minut pred koncem.

Joker Kean zadel za novo zmago Juventusa
Trener Rome Claudio Ranieri je doživel že drugi poraz na treh tekmah, potem ko je nasledil Eusebia di Francesca. Napoli še vedno zaostaja ogromnih 15 točk za vodilnim Juventusom. Stara dama je premagala Empoli z 1:0. Edini zadetek je dosegel rezervist Moise Kean v 72. minuti, potem ko mu je z glavo lepo podal Mario Mandžukić.