Serge Gnabry in Joshua Zirkzee sta zrežirala zadnji dve zmagi Bayerna. Foto: Reuters

Trener Bavarcev Hansi Flick je imel na klopi same mlade upe, potem ko je že pred odmorom vstopil Jerome Boateng namesto poškodovanega Javija Martineza. Španec bo zaradi poškodbe mišice počival šest tednov. Gostje so se na Allianz Areni branili z vsemi močmi, ura pa je hitro tekla. Navijači so bili že nestrpni, ko je Flick v 83. minuti v igro poslal 18-letnega Nizozemca, ki je v sredo v Freiburgu v 92. minuti priigral tri velike točke, potem ko je bil v igri le 104 sekunde.

Vodstvo Bayerna je sporočilo, da bo Hansi Flick vodil ekipo do konca sezone. Izvršni direktor Karl-Heinz Rummenigge in športni direktor Hasan Salihamidžić sta 54-letnemu Flicku izrekla zaupnico ob začetku zimskega premora. Pod vodstvom "Herr Flicka" so Bavarci petkrat zmagali na sedmih novembrsko-decembrskih tekmah v Bundesligi. Foto: Reuters

Zirkzee rešil štiri točke v treh dneh
Tokrat je bil na zelenici dve minuti in pol, ko je Thomas Müller z desne strani podal v kazenski prostor. Serge Gnabry in Zirkzee sta se skoraj zaletela, a je najstnik prišel do strela z 12 metrov z desnico in žoga je končala v mreži. 75.000 gledalcev je bilo navdušenih, gostje pa so morali kreniti v napad. Robert Lewandowski je z glavo zaposlil Gnabryja, ki je z levico s 15 metrov postavil končni izid minuto pred koncem.

Zelo okrnjen igralski kader so imeli na voljo serijski nemški prvaki in jasno je bilo, da naloga ne bo lahka. Volkovi so zapretili po četrt ure, ko se je Felix Klaus znašel sam pred Manuelom Neuerjem, ki je žogo odbil. Bavarci so imeli že v prvem polčasu veliko premoč, a so gostje dobro pokrivali najboljšega strelca Bundeslige Lewandowskega. David Alaba je zapretil s prostega strela, Müller in Gnabry pa nista bila natančna.

Nogometaši Leipziga so tudi brez poškodovanega Kevina Kampla potrdili jesenski naslov. Foto: EPA

V 53. minuti se je izkazal vratar gostov Koen Casteels s parado po strelu Coutinha. Wolfsburg se je disciplinirano branil in čakal na svojo priložnost. Maximilian Arnold je prišel do strela v 81. minuti, vendar je zadel Boatenga in žoga se je odbila v kot. Vse je že kazalo na delitev točk, a znova je imel zadnjo besedo Zirkzee, ki je tako v treh dneh priigral štiri točke, in Bavarci za Leipzigom zaostajajo za štiri točke. 9. februarja rdeči biki prihajajo na Allianz Areno.

Flick na klopi tudi spomladi
"Nismo blesteli, a tri točke so izjemno pomembne. Vedel sem, da ima Zirkzee odličen občutek v kazenskem prostoru. Devet točk z zadnjih treh tekem nam omogoča miren odmor," je pojasnil 54-letni Flick, ki bo sedel na klopi Bayerna tudi spomladi.

32-letni Julian Nagelsmann je presegel pričakovanja v Leipzigu. Apetiti so hitro narasli in navijači že sanjajo o prvem naslovu nemškega prvaka. Foto: EPA

Sanjska jesen za Leipzig
Leipzig je bil jeseni najboljša ekipa Bundeslige, izgubil je le dve tekmi in s 37 točkami je zasluženo na vrhu. Trener Julian Nagelsmann, ki je prišel poleti iz Hoffenheima, je preporodil rdeče bike, ki so tudi v osmini finala Lige prvakov.

Na zadnji tekmi jesenskega dela v prvem polčasu ni šlo po načrtih. Augsburg je izkoristil že prvo priložnost na tekmi, ko je Florian Niederlechner iz bližine poslal žogo od prečke v mrežo.

V nadaljevanju so imeli gostitelji ogromno premoč, priložnosti so se vrstile, vse do 68. minute pa so čakali na izenačenje. Konrad Laimer je unovčil napako obrambe Augsburga in s 15 metrov z desnico zavrtinčil žogo v mrežo. Deset minut pred koncem je Patrik Schick z glavo poskrbel za preobrat, končni izid pa je postavil rezervist Yussuf Poulsen po sijajni akciji Tima Wernerja.

Andrej Kramarić je še poglobil krizo dortmundske Borussie, ki je zelo zaostala za pričakovanji. Foto: Reuters

Kramarić šokiral Borussio
V petek zvečer je nov grenek poraz doživela dortmundska Borussia, Hoffenheim je bil boljši z 2:1. Črno-rumeni so povedli z golom Maria Götzeja v 17. minuti in imeli vse pod nadzorom. Nikakor jim ni uspelo povišati prednosti in kazen je prišla v 79. minuti, ko je Sargis Adamjan izenačil. Armenec je tri minute pred koncem z leve strani tudi podal v kazenski prostor, kjer je Andrej Kramarić z glavo priigral tri točke Hoffenheimu.