Svetovni prvak Julian Alvarez je v izredni formi, saj je na 12 tekmah za Manchester City dosegel šest golov in prispeval pet podaj. Foto: AP

Rdeči biki so se evropskim prvakom zoperstavili z izredno obrambnim pristopom, ki pa so ga meščani izničili v 25. minuti, ko je po podaji Rica Lewisa zadel Phil Foden. V nadaljevanju je Man City imel še kopico priložnosti, ki pa jih niso izkoristili. Kazen je prišla na samem začetku 2. polčasa, ko je Leipzig zadel iz drugega poskusa strela na tekmi. Podajo Yussufa Poulsena v globino je izkoristil hitri Lois Openda, ki je pod pritiskom natančno ustrelil za izenačenje.

Strel Opende za izenačenje Leipziga na 1:1 že v drugi minuti nadaljevanja, kar je močno odprlo tekmo. Foto: Reuters

Tekma je postala bolj odprta, v 70. minuti je v igro vstopil Benjamin Šeško, ki se je začel ponujati za zaključno podajo. Vendar pravega asa iz rokava je potegnil Pep Guardiola, ki je strelca prvega gola Fodna v 79. minuti zamenjal z Julianom Alvarezom, ki je čez pet minut s pravcato mojstrovino pometel pajčevino iz vrat Leipziga. V sodnikovem dodatku je Argentinec še podal drugemu rezervistu Dokuju za končnih 3:1.

Kapetan RB Leipziga Kevin Kampl je tekmo pospremil s klopi, medtem ko je Šeško v dobrih 20 minutah zgolj štirikrat prišel do žoge in je sredni večer sklenil brez poskusa strela.

Druga tekma v skupini G Crvena zvezda – Young Boys se je razpletla z delitvijo točk (2:2), pri čemer je Beograjčanom remi prinesel pozni gol Ganca Osmana Bukarija v 88. minuti.

Junaka Atleticovega preobrata. Nenavadno, a resnično: Griezmann je zadel v 48 minuti za 2:2, medtem ko je Morata v 47. minuti povišal na 3:2. Foto: Reuters

Oblak branil, a premagal ga je lastni branilec

Atletico in Oblak sta bila šokirana že v 7. minuti, in to z avtogolom po obrambi slovenskega vratarja. Feyenoord je začetno posest žoge pretvoril v vodstvo, potem ko je strel Uede iz bližine sicer Oblak ubranil, a odbita žoga se je nato od branilca Maria Hermosa odbila Škofjeločanu v glavo in nato v gol. V 12. minuti je Alvaro Morata zatresel mrežo gostov, a iz prepovedanega položaja, je bila prva sodniška ocena, ki pa jo je VAR spremenil v izenačenje 1:1.

Oblak je oba gola prejel po predhodnih obrambah, ob koncu pa je preprečil izenačenje Feyenoorda. Foto: Reuters

Škarjice Grizija za mir ob odmoru

Po dobre pol ure so Nizozemci udarili drugič. Po podaji Calvina Stengsa iz prostega udarca je David Hancko prehitel vso obrambo Atletica, prvi strel je Oblak ubranil, a odbitek je osrednji branilec spremenil v vodstvo Feyenoorda z 2:1. Ko je vse kazalo, da bo Atletico ob odmoru zaostajal, je v zadnji sekundi triminutnega sodnikovega dodatka po zmedi, ki je sledila kotu, s škarjicami udaril Antoine Griezmann.

Komaj se je drugi polčas začel, so atleti povedli. Z desnega boka je Nahuel Molina poslal predložek, ki ga je Morata neusmiljeno spremenil v 3:2.

Do konca tekme se je Oblak izkazal s šestimi obrambami, zadnja je bila prav v sodnikovem dodatku, ko je ustavil Stengsa. Po algoritemski oceni SofaScore je bil kapetan Slovenije s 7,8 celo drugi najboljši posameznik atletov za dvakratnim strelcem Morato (8,3).

Polom Parižanov na severu Anglije

V skupini F je pravcati polom doživel Paris Saint-Germain, ki je pri Newcastlu izgubil s kar 1:4. Srake so proti francoskim prvakom povedle s 3:0, razplet tekme pa je napovedal že uvodni gol Paragvajca Miguela Almirona v 17. minuti. V merjenju klubov na savdski in katarski naftno-plinski denar je prestiž pobral angleški klub. Na drugi tekmi iste skupine med Borussio Dortmund in Milanom ni bilo golov.

Barcelona je z golom Ferrana Torresa v prvi minuti sodnikovega dodatka v prvem polčasu v Portu zmagala z 1:0, v sodnikovem dodatku nadaljevanja pa je pordečel Gavi. Precej zanimivejša je bila popoldanska tekma v skupini H, kjer je Antwerp ob odmoru proti Šahtarju vodil z 2:0, a nato je Ukrajincem uspel veliki preobrat. A Belgijci bi lahko izenačili na 3:3 v 97. minuti, vendar je Toby Alderweireld zastreljal 11-metrovko.