Luka Kerin je v 43. minuti takole zadel za 1:0. V pretekli sezoni Prve lige TS je dosegel devet zadetkov. Foto: EPA

V prvem polčasu nogometaši iz knežjega mesta dolgo niso prišli do kakšne priložnosti, a v 43. minuti le povedli z 1:0. Po napaki ožje obrambe Dundalka se je odlično znašel Luka Kerin in v padcu zatresel mrežo. 14-kratni irski prvaki so imeli do odmora več strelov v okvir vrat (4:2). V 18. minuti je po strelu iz kota z glavo streljal Brian Gartland, žoga pa je oplazila vrhnji del prečke.

Dundalk je tudi v drugem delu nekajkrat ogrozil vrata Celjanov, vendar mu ni uspelo izenačiti. Najbližje je bil Patrick Hoban, ki je v 84. minuti z glavo zadel vratnico. Najlepši priložnosti "gostiteljev" sta imela Vizinger z glavo v 59. minuti in Ivan Božić v 68. minuti.

Celjani so si dokončno oddahnili v 89. minuti, ko je po protinapadu in nesebični podaji Mitje Lotriča prazno mrežo za 2:0 zadel Dario Vizinger. V 95. minuti je piko na i iz bližine postavil rezervist Filip Dangubić dve minuti po vstopu na zelenico. Končna statistika: streli 13:8, v okvir vrat 6:5, posest žoge 46:54 odstotkov.

Varovance Dušana Kosića v 2. krogu prihodnji teden doma čaka tekma proti norveškemu Moldeju, ki je s 5:0 odpravil finski KuPS Kuopio.

Celjani so nazadnje v Evropi igrali v sezoni 2015/2016, ko so izpadli v 1. krogu kvalifikacij Evropske lige proti Slasku iz Vroclava.