Kevin De Bruyne (desno) je odločil srečanje na Santiago Bernabeuu. Izjemen belgijski napadalec je še enkrat dokazal, kako pomemben člen je v ekipi Pepa Guardiole. Foto: Reuters

Sinjemodri, ki so prav danes vložili tožbo na Mednarodno športno razsodišče Cas v Lozani, s katero izpodbijajo po njihovem mnenju nepravično kazen Evropske nogometne zveze (Uefa) zaradi kršenja pravil o finančnem ferpleju, si v Ligi prvakov rešujejo sezono.

Isco je Madridčane po uri igre povedel v vodstvo. Njegov prvi gol za Real v Ligi prvakov po septembru 2018. Foto: Reuters

City se je do zdaj z Realom v zgodovini pomeril petkrat, prvič septembra 2012. Po dvakrat je remiziral in izgubil, tokrat pa je prvič našel pot do tako želene zmage.

Prvi polčas na stadionu 13-kratnih evropskih prvakov ni postregel s presežki. Pravzaprav so bili gostje z Etihada tisti, ki so pokazali več. Prvi omembe vredni dogodek se je zgodil šele v 21. minuti, ko je Gabriel Jesus po De Bruynejevi podaji iz bližine nastreljal dobro postavljenega domačega vratarja Thibauta Courtoisa.

V 28. minuti je Kevin De Bruyne z desnico z leve strani žogo poslal krepko čez vrata, najlepša priložnost prvega polčasa se je v sodnikovem dodatku ponudila Jesusu, ki je s polvolejem sprožil iz bližine, na golovi črti pa sta s skupnimi močmi zadetek preprečila Realov kapetan Sergio Ramos in Casemiro.

Isco zadel za vodstvo Reala
V uvodnih minutah drugega polčasa je Real reševal Courtois, ki je s pomembnimi obrambami skrbel, da je ostalo pri začetnih 0:0. Še najbolj se je izkazal z obrambo v 57. minuti, ko je preprečil veselje Rijadu Mahrezu. Potem pa je Real zadel tako rekoč iz prve prave priložnosti na tekmi. Junior Vinicius se je dokopal do žoge, zdrvel v napad in s paralelno podajo v kazenskem prostoru našel povsem samega Isca, ki je ob vratnici zadel v malo mrežico. 1:0.

Realov kapetan Sergio Ramos zaradi prejetega rdečega kartona ne bo smel zaigrati na povratnem obračunu v Manchestru. To je bila za španskega branilca četrta izključitev v Ligi prvakov, s čimer se je na vrhu lestvice izenačil z Zlatanom Ibrahimovićem in Edgarjem Davidsom. Foto: Reuters

Jesus izenačil v 78. minuti
Real je bil v naletu, v 71. minuti se je lepa priložnost ponudila Ramosu, a je z volejem ni izkoristil, takoj zatem je v igro namesto Viniciusa vstopil Gareth Bale in že s prvim dotikom na tekmi ogrel Edersonove dlani. Potem pa je v 78. minuti izid izenačil Jesus. Večji del naloge pri zadetku je s fantastičnim prodorom in preigravanjem opravil De Bruyne, ki je nato spretno poslal predložek na drugo stran, tam pa je s petih metrov natančno z glavo meril Jesus. 1:1.

Preobrat angleške ekipe v 83. minuti
Gostitelji so bili kar nekoliko v šoku, v 82. minuti si je njihov branilec Dani Carvajal privoščil naivno napako, ko je v kazenskem prostoru s štartom zaustavil nalet rezervista Raheema Sterlinga, ki je iskal že najmanjši kontakt. Italijanski glavni sodnik Daniele Orsato je takoj pokazal na belo točko. Odgovornost je na svoja ramena prevzel kapetan De Bruyne in dobil belgijski dvoboj s Courtouisem. Reprezentančnega kolega je poslal v napačno smer za svoj 50. gol v Cityjevem dresu.

S tem agonije za Real še ni bilo konec, v 86. minuti je po novi napaki v obrambi Ramos podrl vtekajočega Jesusa in si prislužil neposredni rdeči karton, zaradi česar ne bo smel zaigrati na povratni tekmi v Manchestru.

Veselje Lyonovih nogometašev ob zadetku Lucasa Tousarta. Foto: Reuters
Zvezdnik stare dame Cristiano Ronaldo ni imel svojega večera. Juventus v več kot 90 minutah obračuna z Lyonom ni niti enkrat sprožil v okvir vrat. To se je ekipi iz Torina v najelitnejšem evropskem klubskem nogometnem tekmovanju na svetu po letu 2004/05 zgodilo tretjič. Predtem na tekmi proti Arsenalu leta 2006 in Atleticu iz Madrida leta 2014.  Foto: Reuters
Zvezdnik stare dame Cristiano Ronaldo ni imel svojega večera. Juventus v več kot 90 minutah obračuna z Lyonom ni niti enkrat sprožil v okvir vrat. To se je ekipi iz Torina v najelitnejšem evropskem klubskem nogometnem tekmovanju na svetu po letu 2004/05 zgodilo tretjič. Predtem na tekmi proti Arsenalu leta 2006 in Atleticu iz Madrida leta 2014. Foto: Reuters

Veliko napak Juventusove obrambe v prvem delu
Istočasno je bila odigrana tekma Lyon – Juventus. V prvem polčasu so bili nogometaši Lyona boljši nasprotnik. Resda je uvodnih nekaj minut pripadlo italijanskim serijskim prvakom (med drugim bi lahko že v 4. minuti predložek Cristiana Ronalda končal v mreži), a nato so gostitelji stopili na plin. V 21. minuti je Karl Toko Ekambi z glavo po predložku z desne strani žogo poslal v prečko, po dobre pol ure igre so Francozi povedli. Po Aoiarjevem predložku je iz bližine ob levi vratnici zadel Lucas Tousart. Juventusova obramba je bila v prvem polčasu razglašena, privoščila si je kopico napak, v 34. minuti je Moussa Dembele iz protinapada žogo poslal mimo leve vratarjeve vratnice, v 41. minuti je veliko napako v navezi Miralem Pjanić-Leonardo Bonucci skoraj izkoristil Toko Ekambi, ki je ukradeno žogo za las poslal čez gol. Tik pred iztekom rednega dela prvega polčasa je 27-letni kamerunski napadalec malce čez prečko streljal še z roba kazenskega prostora.

Lyonova obramba zdržala za minimalno zmago
V drugem polčasu je francoski prvoligaš na enaki ravni kot v prvem igral le uvodnih dvajset minut, nato pa so začeli gostje iz Torina močno obleganje domačih vrat. Še najbolj vroče je bilo v 69. minuti, ko je po podaji Alexa Sandra s silovitim strelom žogo mimo vratnice poslal Paulo Dybala. Igro v napadu Juventusa je v 70. minuti poživil še rezervist Gonzalo Higuain. V končnici tekme so varovanci Maurizia Sarrija dvakrat zahtevali najstrožjo kazen. Najprej ob domnevnem prekršku nad Cristianom Ronaldom, nato še ob domnevnem prekršku Bruna nad Dybalo. Obakrat je piščalka glavnega sodnika Jesusa Gila ostala nema.