Kylian Mbappe je bil najboljši igralec tekme na Camp Nouu. S hat-trickom je potopil Katalonce, ki so pred povratno tekmo v izgubljenem položaju. Foto: Reuters

Katalonci so ujeli pravi ritem v prvenstvu, nanizali so sedem zmag, a imeli so tudi ugoden razpored. V prvem polčasu so bili enakovredni, nato pa so popolnoma popustili. Mbappe je postal prvi nogometaš, ki je dosegel hat-trick na Camp Nouu po Andreju Ševčenku v dresu kijevskega Dinama leta 1997.

Novi čudež malo verjeten
Pred štirimi leti je PSG doma odpravil Barcelono s 4:0, nato pa so Katalonci uprizorili največjo vrnitev v zgodovini Lige prvakov (6:1). Po prikazanem na današnji tekmi je razlika v kakovosti zdaj zares velika, povratna tekma na Parku princev pa bi morala biti le še formalnost.

Trener Ronald Koeman je v začetno postavo uvrstil tudi Gerarda Piqueja. Mauricio Pochettino na drugi strani ni mogel računati na tri nosilce igre, saj so poškodovani Neymar, Angel Di Maria in Juan Bernat.

Lionel Messi je bil zelo razočaran po koncu tekme. Barcelona je v osmini finala zadnjič izpadla marca 2007 proti Liverpoolu. Foto: Reuters

Messi zadel z bele točke
Barcelona je začela bolje in imela premoč, ki pa je ostala jalova do 27. minute. Layvin Kurzawa je v kazenskem prostoru podrl Frenkieja de Jonga, z bele točke pa je bil natančen Lionel Messi. Argentinec je z močnim strelom z levico matiral Keylorja Navasa. Parižani so bili šokirani in že v naslednji akciji je imel Ousmane Dembele lepo priložnost za 2:0, vendar je streljal zelo slabo.

Mbappe odgovoril le pet minut zatem
Katalonci so hitro zapravili vodstvo, saj je Marco Verratti v kazenskem prostoru zaposlil Mbappeja, ki je ob nezbrani obrambi iz bližine izenačil z močnim strelom z levico. Napadalec je zlahka preigral Clementa Lengleta.

Razpad sistem pri Barceloni v drugem polčasu
V drugem polčasu so Parižani močno pritisnili. Vratar Marc-Andre ter Stegen se je večkrat izkazal, a vsega ni mogel ubraniti. Najprej je klonil po slabem posredovanju Gerarda Piqueja v 65. minuti, ko je odbito žogo pospravil v gol Mbappe. Branilec Alesandro Florenzi se je izkazal z odlično akcijo po desni strani.

Moise Kean je z glavo povišal na 1:3 in napovedal polom Barcelone. Foto: Reuters

V 70. minuti je Leandro Paredes s prostega strela podal pred vrata, Moise Kean pa je s petih metrov z glavo povišal na 1:3.

Barca je imela najlepšo priložnost v 82. minuti, ko je Navas nespretno izbijal žogo, zadel Antoina Griezmanna, žoga pa je le za las zgrešila njegova vrata. Pet minut pred koncem so Parižani izvedli protinapad za učbenike. Rezervist Julian Draxler je v polnem šprintu v idealnem trenutku zaposlil Mbappeja, ki je s 14 metrov z desnico poslal žogo pod prečko. Marc-Andre ter Stegen v vratih Kataloncev je bil nemočen.

Olmo z glavo zadel vratnico
Kevin Kampl je začel tekmo v Budimpešti, saj je nemška vlada prepovedala vstop vsem tujcem z območij, kjer se pojavljajo mutacije novega koronavirusa. Sodil je Mariborčan Slavko Vinčić.

Mohamed Salah je kaznoval veliko napako Marcela Sabitzerja. Foto: Reuters

Prvo veliko priložnost so imeli rdeči biki. V 5. minuti je po podaji Angelina z leve strani Dani Olmo z glavo stresel vratnico. Liverpool je prvič zapretil po četrt ure. Po četrt ure je Roberto Firmino zadel zunanji del mreže.

Angleški prvaki so nato prevzeli pobudo. V 32. minuti je Peter Gulacsi slabo izbil žogo, Andrew Robertson ga je skušal lobati s 40 metrov, a je zadel vrh mreže. Čuvaj mreže Leipziga je tekel nazaj, padel v mrežo in se lažje poškodoval.

Gol Firmina upravičeno razveljavljen
V 36. minuti so po slabi podaji Dayota Upamecana gostje zadeli. Sadio Mane je z leve strani podal do Firmina, ki je s štirih metrov zadel z glavo. Stranski sodnik Andraž Kovačič je takoj dvignil zastavico, saj je Senegalcu žoga ušla prek črte.

Sadio Mane je kronal odlično igro Liverpoola v drugem polčasu. Foto: Reuters

Alisson popravil slab vtis z zadnjih dveh tekem
Tudi takoj na začetku drugega polčasa je imel veliko priložnost Leipzig. Dani Olmo je našel Christopherja Nkunkuja, ki je stekel sam proti Alissonu Beckerju, ki je sijajno posredoval in precej izboljšal vtis po velikih napakah na zadnjih dveh tekmah Premier lige.

Veliki napaki Sabitzerja in Mukieleja
V 53. minuti je Marcel Sabitzer podal žogo nazaj naravnost do Mohameda Salaha, Lukas Klostermann je bil na napačni nogi in mu ni uspelo zaustaviti Egipčana, ki je brez težav z levico zatresel mrežo.

Kevin Kampl in soigralci bodo imeli težko nalogo na Anfieldu. Zelo verjetno se bodo lahko posvetili Bundesligi, kjer so pet točk za Bayernom, ki je v ponedeljek le remiziral doma z Arminio. Foto: Reuters

Pet minut zatem je Curtis Jones poslal dolgo podajo na polovico Leipziga. Branilec Nordi Mukiele je skušal z drsečim štartom prestreči žogo, a jo je zgrešil. Sadio Mane je stekel sam proti Gulacsiju in ga ukanil z desno nogo.

V 73. minuti je Kampla zamenjal Hee-Chan Hwang, ki je imel veliko priložnost za znižanje na 1:2 v 93. minuti, vendar je z diagonalnim strelom z desne strani malce zgrešil vrata.

Liverpool bo vse stavil na Ligo prvakov
Trener Jürgen Klopp je bil navdušen, v zadnje četrt ure je vseskozi glasno spodbujal svoje varovance, ki so znali ohraniti prednost.

Liverpool je v Premier ligi po treh zaporednih porazih padel na šesto mesto. Redsi so izpadli tudi v obeh domačih pokalnih tekmovanjih, zato bodo vse stavili na Ligo prvakov, ki so jo osvojili pred dvema letoma.