Olimpija ima letos lepo priložnost, da si prvič priigra skupinski del tekmovanja v enem izmed evropskih pokalov, saj bi tudi v primeru izpada proti Valmieri nadaljevala kvalifikacije v Konferenčni ligi. Foto: www.alesfevzer.com

Vsekakor bi se lahko prva tekma končala s precej ugodnejšim izidom. Olimpija je skoraj ves čas narekovala ritem, Latvijci so bili nemočni, v 87. minuti so zaostajali z 2:0, z zadetkom ob koncu tekme pa ohranjajo upe na napredovanje.

Novi trener Olimpije Joao Henriques se zaveda, da na povratni tekmi delo ne bo lahko: "Čaka nas težka tekma. Pripravljeni smo, fantje vedo, kaj morajo narediti, da zmagajo. Valmiera bo seveda izvajala več pritiska, pomaknili se bodo višje. Prepričan sem, da nas bodo pritiskali v višjem bloku, ne na način kot tukaj v Ljubljani. Zagotovo bo nekoliko drugače."

Sorodna novica Zmaga Olimpije z grenkim priokusom zaradi prejetega gola v 87. minuti

Olimpija ima res lepo priložnost, da si že sredi poletja zagotovi evropsko jesen (če ne drugače, pa v Konferenčni ligi). Henriques bo imel na voljo tudi širši nabor igralcev. "Igralci, ki so imeli težave z manjšimi poškodbami, se vračajo. Imamo večjo izbiro."

Potem ko pri prejšnjem trenerju Albertu Rieri ni dobival veliko priložnosti, je napadalec Mustafa Nukić na prvi tekmi z Valmiero začel v prvi enajsterici in pred polčasom kronal Olimpijino premoč. Na 2:0 je povišal Rui Pedro, v 87. minuti pa je za goste zadel Diop.

Nogometaši Valmiere, mesta z le 25 tisoč prebivalci, četrtič tekmujejo v evropskih tekmovanjih pod okriljem Uefe, vendar doslej še nikoli niso napredovali. V Uefinih tekmovanjih nimajo še niti ene zmage na šestih srečanjih in Olimpija je tudi pred povratnim srečanjem v vlogi favorita.