Diogo Jota je trikrat zadel za Liverpool, med strelce se je vpisal tudi Mohamed Salah. Foto: Reuters

Liverpool je tekmo začel podjetnejše, Diogo Jota je premoč kronal v 16. minuti z rutiniranim golom (0:1). Nato je Atalanta zaigrala bolje, a ni imela pravih zaključkov. Gostje so to kaznovali v 33. minuti – v glavni vlogi je bil spet Jota, ki je po odličnem predložku natančno meril v spodnji levi kot (0:2).

Liverpool je že po minuti in pol igre v drugem polčasu povišal vodstvo – hitri Mohamed Salah je pretekel polovico igrišča, v kazenskem prostoru je z levico meril v zgornji levi kot in premagal nasprotnega vratarja (0:3). Salah je hitro zatem podal žogo v kazenski prostor, kjer je bil Sadio Mane, z lobom je matiral vratarja Atalante (0:4). In s tem izjemne predstave Liverpoola ni bilo konec, Jota je v 54. minuti po samostojni akciji prišel iz oči v oči z vratarjem, zlahka ga je premagal in pot do mreže je bila odprta (0:5).

Gol Sergia Ramosa za vodstvo Reala z 2:0. Foto: Reuters

Real iz Madrida do zmage v 80. minuti
Nogometaši madridskega Reala so zelo slabo začeli skupinski del Lige prvakov. Na uvodnih dveh tekmah skupine B so osvojili le točko in si niso smeli več privoščiti spodrsljaja.

Po prvem polčasu so bili lahko zadovoljni, saj so ta del igre dobili z 2:1.

Karim Benzema je Real popeljal v vodstvo v 25. minuti – obramba Interja je slabo posredovala, do žoge je prišel Benzema, ki se je znašel sam pred vratarjem in ga brez težav premagal. V 33. minuti pa je po Kroosovi podaji iz kota Sergio Ramos z golom z glavo podvojil vodstvo.

Spopad Sergia Ramosa in Lautara Martineza. Foto: Reuters

Lautaro Martinez je v 35. minuti po skupinski akciji Interja znižal zaostanek s strelom z 12 m v levi spodnji kot.

V 68. minuti je milanska ekipa izenačila – globinsko podajo je v kazenskem prostoru prejel Martinez, ki je z glavo podal Ivanu Perišiću, ta pa je z diagonalnim strelom premagal Courtoisa.

V 80. minuti je v hitrem protinapadu Reala Vinicius z leve strani poslal predložek v kazenski prostor, kjer je z okoli 13 m v zgornji desni kot streljal Rodrygo (3:2).

Atletico remiziral v Moskvi
Nogometaši madridskega Atletica so remizirali z moskovsko Lokomotivo (1:1).

Jan Oblak iz Moskve s točko

V Moskvi so Oblak, ki je branil celo tekmo in ni imel veliko dela, ter soigralci povedli v 18. minuti, ko je zadel Jose Maria Gimenez. Španci so prek Angela Corree zadeli še prečko, a v 25. minuti je Oblaka z bele pike ugnal Anton Mirančuk. V drugem polčasu je tudi Koke zadel prečko, Atletico je bil boljši, a tega ni znal nadgraditi z zmago.

Bayern v zadnje četrt ure napolnil mrežo Salzburga
Evropski prvak Bayern je premagal Salzburg (2:6). Končni izid ne pove vsega o dogajanju na zelenici, saj je bil izid še v 78. minuti izenačen na 2:2.

Avstrijci so povedli z golom Mergima Berishe v četrti minuti. Bavarci so izenačili z enajstmetrovko Roberta Lewandowskega v 21. minuti, povedli pa v 44. z avtogolom Rasmusa Kristensena.

Za novo izenačenje je poskrbel Masaya Okugawa v 66. minuti po veliki napaki Lewandowskega na sredini igrišča. Jerome Boateng je bil v 79. minuti natančen z glavo po podaji iz kota. Salzburg se nato ni uspel več vrniti. V zadnjih minutah je avstrijskim prvakom zmanjkalo moči. Leroy Sane, ki je v 75. minuti zamenjal Kingsleyja Comana, je z izjemnim strelom z levico poslal žogo pod prečko sedem minut pred koncem. Lewandowski in Lucas Hernandez sta še povišala zmago Bayerna, ki ima popoln izkupiček in si lahko na povratni tekmi 25. novembra že zagotovi napredovanje v osmino finala.

David Alaba ni sprejel zadnje ponudbe vodstva Bayerna. Po koncu sezone bo zapustil München brez odškodnine. Foto: Reuters

Salihamidžić: Katastrofa, da nas bo Alaba zapustil brez odškodnine
David Alaba se je vrnil v domovino in odigral odlično tekmo. Športni direktor Bayerna Hasan Salihamidžić je pred tekmo potrdil, da bo odlični branilec po koncu letošnje sezone zelo verjetno zapustil Bavarce brez odškodinine.

"Res ne vem več, kako bi lahko našli skupni jezik. Preprosto se bomo morali sprijazniti, da nas bo David zapustil. Res je pravi profwesionalec in prepričan sem, da bo iztisnili vse iz sebe do konca sezone. Za naš klob je prava katastrofa, da nas bo tako izjemen nogometaš zapustil brez odškodnine," je povedal Salihamidžić, ki se je večkrat neuspešno pogajal z agetom Pinijem Zahavijem.