Cristiano Ronaldo slavi zadetek in zmago s Diogom Dalotom. Foto: AP

V Bergamu je slovenski reprezentant Josip Iličić obsedel na klopi in ni dobil priložnosti za igro. Za zmago gostiteljev je bil v 68. minuti najzaslužnejši Matteo Pessina, ki je pred vrati preusmeril žogo po prodoru in podaji Duvana Zapate z desne strani.

Telles in Ronaldo preobrnila izid

Na Old Traffordu je Villarreal v prvem polčasu zapravil nekaj lepih priložnosti, zasluženo pa povedel v 53. minuti, ko je po protinapadu in podaji Arnauta Danjume z leve strani iz bližine mrežo zatresel Paco Alcacer.

Sedem minut pozneje so rdeči vragi izenačili: Bruno Fernandes je s prostega strela z desne strani lepo podal do Alexa Tellesa na drugo stran, ta pa je poravnal izid s sijajnim volejem z levico z roba kazenskega prostora.

United, ki je v 1. krogu izgubil v Bernu, še zdaleč ni blestel, toda napadal je in bil v zadnje pol ure nevarnejši. V zadnjih trenutkih je po predložku Freda žoga prišla do Ronalda na desni strani, ta si je izmenjal dvojno podajo z Jessejem Lingardom ter s strelom med vratarjem Geronimom Rullijem in vratnico poskrbel za navdušenje domačih navijačev.

Darwin Nunez je na tekmi Benfica - Barcelona že v 3. minuti zadel za vodstvo gostiteljev z 1:0, v 79. minuti pa je z 11-metrovke postavil končni izid 3:0. Foto: AP

Busquets: Odgovorni smo vsi

V skupini E je Benfica s 3:0 porazila Barcelono. Katalonci so še drugič zapored doživeli tako visok poraz, saj so jih z enakim izidom v 1. krogu na Camp Nouu premagali Bavarci. Stolček trenerja Ronalda Koemana se vse bolj maje. "Najlažje je krivdo prevaliti na trenerja, toda odgovorni smo vsi. Smo v kritičnem položaju," je povedal kapetan Sergio Busquets.

Barca se je v Lizboni v zaostanku znašla že v 3. minuti, ko je po protinapadu in preigravanju na levi strani s strelom po tleh ob bližnji vratnici zadel Darwin Nunez. Isti igralec je na začetku drugega polčasa po nepremišljenem izhodu vratarja Marca-Andreja ter Stegna iz vrat od daleč stresel vratnico. Na 2:0 je v 69. minuti po odbiti žogi iz bližine povišal Rafa Silva. Končni izid je v 79. minuti Nunez postavil z 11-metrovke, potem ko je z roko igral Sergino Dest.

Povratnik po poškodbi Benjamin Verbič je tekmo v gosteh proti Bayernu za Dinamo Kijev tako kot Iličić presedel na klopi in z nje videl poraz Ukrajincev s 5:0.

18-letni Radečan Benjamin Šeško je letos za Salzburg na 15 tekmah dosegel sedem golov in prispeval tri podaje. Foto: AP

Salzburg vodi v skupini G

Od 62. minute je na srečanju Salzburg - Lille igral najmlajši reprezentant Slovenije v njeni zgodovini Benjamin Šeško. Avstrijski prvaki so bili od francoskih boljši z 2:1 in so štirimi točkami vodilni v skupini G. Wolfsburg in Sevilla imata po dve točki, potem ko sta na medsebojnem dvoboju remizirala z 1:1.

Chelsea padel z golom Chiese

V skupini H je Juventus z zadetkom Federica Chiese po desetih sekundah drugega polčasa z 1:0 porazil evropskega prvaka Chelsea. Z roba kazenskega prostora mu je lepo na kratko podal Federico Bernardeschi, ki v nadaljevanju tekme ni izkoristili priložnosti za povišanje na 2:0. Juve je bil nevarnejši že v prvem delu. V zadnjih 15 minutah sta pri gostih Romelu Lukaku in Kai Havertz z glavo streljala prek vrat. Zenit je s 4:0 odpravil Malmö.

2. krog:

Skupina E:
BAYERN
‒ DINAMO KIJEV 5:0 (2:0)
Lewandowski 12./11-m, 27., Gnabry 68., Sane 74., Choupo-Moting 87.
Verbič
(Dinamo Kijev) je bil na klopi.

Bayern: Neuer, Süle, Upamecano, Hernandez, Davies (69./Pavard), Kimmich, Goretzka (79./Sabitzer), Gnabry (69./Musiala), Müller, Sane (79./Sarr), Lewandowski (79./Choupo Moting).

Dinamo Kijev: Buščan, Timčik (46./Kedziora), Zabarnji, Šabanov, Mikolenko, Sidorčuk, Andrijevski, Cigankov (70./Karavajev), Šaparenko (46./Šepelev), de Pena, Garmaš (70./Supriaga).

Sodnik: Marco Guida (Italija)

BENFICA ‒ BARCELONA 3:0 (1:0)
Nunez 3., 79./11-m, Silva 69.
RK: Garcia 88./Barcelona

Benfica: Vlachodimos, Lucas Verissimo, Otamendi, Vertonghen, Lazaro (45./Gilberto), Weigl, Joao Mario, Grimaldo (75./Andre Almedia), Rafa (86./Pizzi), Jaremčuk (75./Taarabt), Darwin (86./Goncalo Ramos).

Barcelona: ter Stegen, Garcia, Pique (33./Gavi), Araujo, Sergi Roberto (89./Mingueza), Busquets (68./Nico), Dest, de Jong, Pedri (68./Coutinho), Depay, L. de Jong (68./Fati).

(Atalanta) je bil na klopi.

MANCHESTER UNITED ‒ VILLARREAL 2:1 (0:0)
Telles 60., Ronaldo 95.; Alcacer 53.

Manchester United: de Gea, Diogo Dalot, Varane, Lindelöf, Alex Telles (89./Fred), Pogba (75./Cavani), McTominay, Greenwood (89./Lingard), Bruno Fernandes, Sancho (75./Matić), Ronaldo.

Villarreal: Rulli, Foyth, Raul Albiol (73./Mandi), Pau, Alberto Moreno (73./Ruben Pena), Parejo, Capoue, Manu Trigueros (61./Estupinan), Yeremy (73./Moi Gomez), Paco Alcacer (58./Dia), Danjuma.

Adeyemi 35., 53./oba 11-m; Yilmaz 62.
Šeško (Salzburg) je igral od 62. minute.

LILLE           2  0 1 1  1:2  1

Federico Chiesa in Massimiliano Allegri se veselita zadetka Juventusa proti Chelseaju. Foto: AP