Benjamin Šeško je eden izmed junakov Salzburga v Brøndbyvestru. Foto: EPA

18-letnik, ki je v Salzburg iz Lieferinga prestopil junija letos, je mrežo danskega prvoligaša zatresel že po vsega štirih minutah igre, in to kako! V kazenskem prostoru je s prsmi lepo sprejel visoko globinsko podajo Mohameda Camaraja, nato pa s silovitim polvolejem matiral nemočnega vratarja Madsa Hermansena.

Salzburžani, ki so prvo tekmo dobili z 2:1, so vodstvo podvojili v 10. minuti. Tokrat se je po Šeškovi podaji med strelce po Hermansenovi napaki s strelom po sredini vpisal Brenden Aaronson. Gostitelji niso pokazali veliko v prvem polčasu, v njegovi končnici bi kmalu prejeli še tretji zadetek: Luka Sučić je zapretil z nizkim strelom po odbitku, domača obramba mu je veselje preprečila na golovi črti.

Razmerje moči se v nadaljevanju ni pretirano spremenilo, Salzburžani so držali vse niti v svojih nogah, vseeno so tekmecu dovolili prepoloviti zaostanek po dobri uri igre. Natančneje v 65. minuti, ko je žogo po Tshiembovem strelu z glavo v mrežo poslal Andreas Maxso za končnih 2:1.

V Ligo prvakov se je z moldavskim Šerifom uvrstil tudi Lovro Bizjak, ki pa na obračunu z Dinamom v Zagrebu ni bil v postavi. Šerif je prvo tekmo na svojem terenu dobil s 3:0, povratna se je končala brez zmagovalca (0:0).